Biyografi
Bu biyografi 380 kez okundu
Ömer Günel
Kuşadası Belediye Başkan adayı
 
 
 
 

1971 Yılında Almanya’nın  Berlin kentinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini  Antalya’da tamamladı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, Ekonomi Hukuku dalında İstanbul Bilgi Üniversitesinde yüksel lisans eğitimini tamamladı.

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde  Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi aldı. Tıp hukuku alanında proje  hazırlığı çalışmaları devam etmektedir.

 

1997 yılında kurduğu Günel Avukatlık ortaklığında halen avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

 

Çağdaş Hukukçular Derneği üyesidir. Ada Spor Kulübü Derneği, Kuşadası Genç İşadamları  Derneği, Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği, Kuşadası  Motosiklet  ve Motor Sporları Derneği gibi Kuşadası’nda birçok derneğin kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı.

 

Yoğun İş ve eğitim hayatı nedeniyle Kuruluş ilkeleri ile  ideolojine gönülden bağlı olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde bir sempatizan olarak sürdürdüğü siyasi hayatını ancak  2002 yılında CHP Kuşadası İlçe Örgütüne üye olarak aktif hale getirebildi.

 

Üyelik sürecinden sonra  Cumhuriyet Halk Partisinin her türlü çalışmalarına katılarak değişik komisyonlarda görev aldı. 2004 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi A. Adaylığı, 2008- 2009 yılları arasında CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

 

2009 Yerel seçimlerinde CHP Kuşadası Belediye Meclis üyeliği listesinden 1. Sıra kontenjan adayı olarak Kuşadası Belediye Meclisine seçildi.

 

Evli ve iki çocuk sahibidir.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Ömer, Günel,
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir