Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 18:58
 
Abdurrahman Öz; Cumhurbaşkanımız Görev Verirse Seve Seve Yaparım
AK Parti 25. ve 26. Dönem Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Aydın’da bir radyo kanalında konuştu
GÜNDEM Haberi
Abdurrahman Öz; Cumhurbaşkanımız Görev Verirse Seve Seve Yaparım

Şu an hiçbir il ve ilçede belirlenmiş bir AK Parti Belediye Başkan Adayı olmadığını ve çalışmaların devam ettiğini belirten Öz, bugün itibariyle aday müracaatların başladığını bildirdi.  


“Ben 25. ve 26. dönemde Aydın'a milletvekili olarak hizmet ettim. Yöntemimizi beğenen vardır beğenmeyen vardır. Aydın halkı şunu biliyor ki ben hizmet etmek için en iyi şekilde çalıştım ve 24 Haziran itibariyle milletvekili olarak görevimi tamamladım. Şu an AK Parti genel merkez yerel yönetimler başkanıyım ve bu görevi tüm ciddiyetimle yönetiyorum. Hedefimde 6 ilde AK Parti’nin en iyi sonucu olacak şekilde adaylarını belirlenmesini beklemek ve başarımızı görmek var.”


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olma gibi bir niyetinin olmadığını belirten Öz, kendisini bu görevde görmek isteyenlere teşekkür etti ve ekledi;  "Benim görevim 6 ilde AK Parti’nin başarısı için çalışmak. Yarın öbür gün ne olur bilemem, Cumhurbaşkanımız ne görev verirse, onu seve seve yaparım.”

 

“Yüzde 50 oy almış bir partiyiz, Türkiye’de siyaseti domine edecek olan parti de biziz. Geçen haftalarda CHP ve MHP bir kısım adaylarını açıkladı. Aydın kamuoyu AK Parti’nin ne yapacağını bekliyor çünkü yüzde 50’ye hitap eden bir partiyiz. Gördüğüm kadarıyla insanlar AK Parti’nin belediyelerinden, hizmetlerinden memnunlar. Aydın’da da AK Parti’nin büyükşehir belediye adaylığına güçlü bir şekilde hazırlandığını gözlemliyorum. 

 

Aydında hizmet etmeyen bir CHP belediyesi var daha doğrusu belediye ve ilçe belediyeleri var. İnsanların da bundan kurtulma isteği var. Bizim bu isteğe cevap veren adaylarla ve politikalarla halkımızın karşısına çıkmamız lazım. Hizmeti ön plana çıkartan bir propaganda yapmamız lazım. Büyükşehir belediye adayı belli olduktan sonra bunu yapacağız. “


CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin hakkında konuşan Öz, “ Her türlü şiddetin karşısındayız, Büyükşehir belediye başkanına yapılırken de Cumhurbaşkanımıza yapılırken de. Kimsenin kimseye küfür etme hakkı yok. Ben bunun CHP’nin kendi içindeki iç çekişmeleri kapatmak için ortaya çıkardığı bir polemik olduğunu söylemek istiyorum. " dedi.


CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın açıklamalarına da değinen Öz, “Çankır’ın eski bir konu olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na edilen hakareti gündeme getirmesi bile CHP’nin siyasi bir kurgu yaptığının göstergesidir. Cumhurbaşkanı hepimizin cumhurbaşkanıdır, CHP’nin de cumhurbaşkanıdır. Zaten savcılığa suç duyurusunda bulunuldu, biz de takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Abdurrahman, Öz;, Cumhurbaşkanımız, Görev, Verirse, Seve, Seve, Yaparım,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir