Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 11:25
 
Acarlar Halkı Mahalle Muhtarına Büyük Tepki Gösterdi
Aydın’ın İncirliova İlçesi Acarlar Mahallesi sakinleri, Muhtar Metin Demir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya büyük tepki gösterdi
GÜNDEM Haberi
Acarlar Halkı Mahalle Muhtarına Büyük Tepki Gösterdi

Aydın’ın İncirliova İlçesi Acarlar Mahallesi sakinleri, Muhtar Metin Demir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya büyük tepki gösterdi. Acarlar Mahalle Muhtarı Metin Demir yaptığı açıklamada “Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yaptığı yatırımlar için teşekkür ediyorum” demişti.  Sağanak yağmurlar sonrası göle dönen yolların sorumlusu olarak kendi halkını hedef alan Muhtar “Bu sorunlar çarpık yapılaşmadan kaynaklanıyor” ifadelerini kullanmıştı. 

 

ACARLAR’DA YAŞAMIYOR MU? 

 

Mahalle Muhtarı Metin Demir’in yaptığı açıklamalar sonrası “Gündem Aydın” whatsapp ihbar hattına telefon yoluyla ulaşan Acarlar Mahallesi sakinleri “Bu muhtar Acarlar'da yaşamıyor mu, halimizi görmüyor mu? Kendi köylüsünü savunması gerekirken bu açıklamayı neden yapıyor? Zaten önümüzdeki dönem muhtarlık için adaylığını açıklamayacak. Büyükşehir Belediyesi nereye hangi hizmeti yapmış, hadi yapmış diyelim bu nasıl hizmet ki her seferinde zararını görüyoruz” şeklinde serzenişlerde bulundu. 

 

Öte yandan Aydın Valiliği'ne bağlı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), İncirliova'ya bağlı Acarlar Mahallesi'nde 7 bin metrekare yol yapım çalışması başlatmak üzere bölgeye ekip gönderdi. Ancak çalışmalar kısa bir süre sonra durdu. AK Parti İncirliova Belediye Başkan aday adayı Kazım Günaydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Büyükşehir’in bugüne kadar yapamadığını Aydın Valiliği yaparak Acarlar halkının yanında olmak istedi. Bugün çalışma başlatılacaktı ancak büyükşehir çeşitli bahanelerle hizmeti durdurdu" dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın) - İnan Gül Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Acarlar, Halkı, Mahalle, Muhtarına, Büyük, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir