Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 16:15
 
Adnan Sezgin 'MHP Meclise Girebilmek İçin Kendini İktidara Teslim Etmiştir'
İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ‘Cumhur İttifakının’ bozulmasının yerel seçime olacak etkileri hakkında Gündem Aydın’a özel açıklamalarda bulundu
SİYASET Haberi
Adnan Sezgin 'MHP Meclise Girebilmek İçin Kendini İktidara Teslim Etmiştir'

 Sezgin, ‘Cumhur ittifakını’ her iki parti içinde bir can simidi olarak gördüğünü dile getirerek, “Yancılık yapan MHP, meclise yeniden girebilmek için iktidara kendisini adeta teslim etmiştir. Can simidi ortaklığının bozulmasının ne yerelde, ne de ülke genelinde oyun değiştirici bir fonksiyonu olmayacaktır” dedi. 

 

EYT’de MHP hamisinin iradesine uygun bir tutum benimsedi!

 


Cumhur İttifakı’nın  Türk siyasetinde yapısal bir olgu olmaktan ziyade ittifakın ortakları açısından bir can simidi vazifesi olarak görüldüğünü ifade eden Sezgin, “İktidar partisi meclis çoğunluğunu ve iktidarı kaybetmemek için ittifaka mecbur kalmış, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in tabiriyle yancılık yapan MHP ise meclise yeniden girebilmek için iktidara kendisini adeta teslim etmiştir. Bugün iktidarın dümen suyunda siyaset yapmaktan başka seçeneği kalmayan MHP, İYİ Parti’nin meclis gündemine taşıdığı Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili önergeyi önce kabul eder gibi yapmış sonra AKP’den gelen uyarı üzerine yeniden hamisinin iradesine uygun bir tutum benimsemiştir” dedi.

 


Partimiz kendine güvenmektedir, 2019’da büyük başarı gösterecektir!

 


İYİ Parti Milletvekili Sezgin, ‘Cumhur İttifakı’nın bozulmasının ne yerelde, ne de ülke genelinde oyun değiştirici bir fonksiyonu olmayacağını ileri sürerek; “Cumhur İttifakı yerel seçimlerde sürsün sürmesin, İYİ Parti kendine güvenmektedir ve yerel seçimlerde büyük başarı gösterecektir. İYİ Parti, yıllardır kendisine bir yol gösterici arayan o kadar geniş ve güçlü bir tabanı yeniden birleştirerek mobilize etmiştir ki, yerel seçimlerde ittifak formüllerinden bağımsız olarak Türk siyasetinde yeni bir sayfanın açılmasını sağlayacaktır” dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Adnan, Sezgin, 'MHP, Meclise, Girebilmek, İçin, Kendini, İktidara, Teslim, Etmiştir',
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir