Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 18:04
 
ADÜ’de Sürpriz Kadın Aday Adayı Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk
24 Haziran seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için istifalarda bugün son gün olması dolayısıyla sürpriz istifalar da hız kazandı. Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk, AK Partiden Milletvekili adaylığını açıklayarak görevinden istifa etti
SİYASET Haberi
ADÜ’de Sürpriz Kadın Aday Adayı Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk

Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Öztürk, Gündem Aydın’a Aday Adaylığı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.  AK Parti’den Milletvekili aday adaylığı için görevinden bugün itibari ile istifa ettiğini ifade eden Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk “Milletime, ülkeme daha fazla hizmet edebilmek için bundan sonra siyaset ile devam etmek istiyorum” dedi.

 

AK PARTİ SEVDAM AİLEMDEN GELİYOR

 

Daha önceden aktif olarak siyasi bir geçmişi olmadığını ifade eden 38 yaşındaki AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk, “Benim geçmişim; ailemde dahil, tamamıyla AK Parti ile geçti. AK Parti sevdam ailemden geliyor, o yüzden bulunduğum çizgi bellidir” şeklinde konuştu.

 

AKADEMİSYENLİKTEN SİYASETE 

 

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığından istifa ederek AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adaylığını açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk, Şu ana kadar bütün hayatının  akademik çalışmayla geçtiğini ifade ederek; “Bu konuda elimden geleni yaptım. Benim şu ana kadar ki bütün geçmişim akademisyenlik üzerine kuruluydu. Aday adaylığım benim için siyasete ilk girişim olacak. Bundan sonra da yine milletime, ülkeme daha fazla hizmet edebilmek için bundan sonra siyaset ile devam etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

 


Siyasete AK Parti’den girişiyle ilgili soruları da yanıtlayan Doç. Dr. Öztürk, “Bence bu sorunun cevabı çok açık. Türkiye’nin kuruluşundan itibaren günümüze ve de AK Partinin 15 yıllık geçmişine baktığımızda AK Partinin seçilme sebebi çok açık ve net olarak görülüyor” diye cevap verdi.

 

AYDIN’A HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERECEĞİZ

 

Başhekim yardımcısı olarak idarecilik yaptığını söyleyen Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk, “Aydın aslında bizler için çok önemli bir il. Başta merhum Adnan Menderes’in memleketi. Ben Aydın’a aslında verilmesi gereken önemin verilmediğini düşünüyorum. Hem halkımıza, hem de il olarak. Bundan sonra Aydın’a hak ettiği değerin verilmesi ile ilgili her yönüyle geniş çaplı olarak gerekli projeler yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

BULUNDUĞUM ÇİZGİ BELLİ

 

Aday adaylığı sürecinde ve daha sonrası için ise Aydın için her türlü çalışmaya hazır olduğunu sözlerine ekleyen Öztürk, “Ne olursa olsun adaylığım kabul edilsin veya edilmesin, seçileyim veya seçilmeyeyim ben yine AK Parti için çalışmaya devam edeceğim. Benim geçmişimde, ailemde dahil tamamıyla AK Partili. O yüzden bulunduğum çizgi bellidir. Bundan sonrada aynı şekilde desteklemeye devam edeceğim. Üzerimize düşen bir sorumluluk olduğunda her zaman göreve hazırız” diye konuştu.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: ADÜ’de, Sürpriz, Kadın, Aday, Adayı, Başhekim, Yardımcısı, Doç., Dr., Sinem, Sarı, Öztürk,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir