Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 00:01
 
AK Parti Aydın Milletvekili Erdem “Türkiye siyasetinde ikinci “Güneş” olayı”
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP’li 15 Milletvekilinin istifa edip İYİ Parti’ye geçmesini değerlendirdi
SİYASET Haberi
AK Parti Aydın Milletvekili Erdem “Türkiye siyasetinde ikinci “Güneş” olayı”

Aydın Milletvekili Mehmet Erdem açıklamasında CHP'li vekillerin istifasi için bu durumun Türkiye siyasetinde ikinci “Güneş” olayı olduğunu ifade etti.

 

CHP’den 15 Milletvekilinin istifa edip İYİ Partiye geçmesiyle Türkiye’nin siyasi hayatında ikinci “Güneş” hadisesi yaşandığını ifade eden Erdem "Birincisi 1977 yılında yaşanan ve Türkiye Siyasi hayatına bir kara leke olarak geçen “Güneş Motel” olayıydı." dedi.

 

 GÜNEŞE LEKE DÜŞTÜ

 

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem açıklamasında güneş  olayından bahsederek şöyle konuştu "11 Adalet Partisi Milletvekili ile İstanbul Florya’daki Güneş Motel’de yapılan gizli görüşmeler neticesinde Süleyman Demirel’in Başbakan olduğu Hükümet gensoru ile düşürüldü. Daha sonra 11 AP Milletvekili CHP’ye geçtiler ve Bülent Ecevit’in Baş Bakanlığı’nda kurulan Hükümet’te bu 11 Mv’den 10 kişi Bakan oldular. 


Şimdi de CHP’den 15 Milletvekili istifa ederek Amblemi “Güneş” olan partiye geçtiler. İşte biz buna İkinci “Güneş” olayı diyoruz. İki olayda siyasi etik anlayışından uzak ilkesizlik örneğidir. Türkiye siyasi  hayatına ikinci “Güneş” olayı olarak geçmiştir. 
Bu olay ile Güneş’e ikinci defa leke düşmüştür."

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: AK, Parti, Aydın, Milletvekili, Erdem, “Türkiye, siyasetinde, ikinci, “Güneş”, olayı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir