Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 15:06
 
AK Parti Polat Bora Mersin Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak
TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Komisyon Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi
SİYASET Haberi
AK Parti Polat Bora Mersin Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

Bir süre önce sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği ve gerek Ak Partili vatandaşlar gerekse Başkan Erdoğan hakkında yaptığı ileri sürülen ağır hakaret ve küfür içerikli paylaşımlar dolaysıyla bu kararı aldıklarını ifade eden Savaş, CHP’nin konuyla ilgili alacağı kararı ve tepkisini merakla bekliyorum” dedi. 

 

Sokak ağzı bile diyemiyorum; oranın bile bir seviyesi var

 

Savaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Mersin’in ağır küfür ve hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarının kabul edilemez olduğunu vurguladığı açıklamasında “Bu şahsın siyaseti zihninde yer alan dünyası kadar, ağzından çıkan ve gazetelere yansıyan bu hakaretleri de sahip olduğu kültür kadar. Bunlara sokak ağzı bile diyemiyorum; çünkü oranın bile bir seviyesi olduğuna inanıyorum. Hak ettiği en iyi cevabı Yüce Türk Adaleti verecektir. Konuyu yargıya taşıyoruz” dedi. 

 

İşte bu kişi devleti milleti yönetmeye talip!

 

CHP İlçe Başkanı Mersin’in, ağır küfür ve hakaret içeren sosyal medya paylaşımlar konusunda “Basına yansıyan bu sosyal medya paylaşımları aynı zamanda çocuklarımıza, kızlarımıza, annelere ve kadınlara yönelik çok büyük bir hakarettir” ifadelerine yer veren Savaş, “İşte bu kişi devleti milleti yönetmeye talip oluyor. Kadınlarımızı, kızlarımızı temsil etmeye kalkışıyor. Kişinin söylediği her söz kendisini bağlıyor. Ama sadece kendisini değil temsil ettiği siyasi yapıyı da etkiliyor. Toplum genelinde ön planda bulunan idarecilerin, yöneticilerin ve siyasilerin özellikle hem üsluplarına hem de ağızlarından çıkacak ifadelere dikkat etmeleri gerekir” diye konuştu.

 

CHP'nin tavrını ve alacağı kararı merakla bekliyorum

 

Cumhuriyet Halk Partisinin konuyla ilgili tepkisinin de takipçisi olacağını belirten Savaş, “CHP'nin bu kişiyle ilgili tavrını ve alacağı kararı merakla bekliyorum. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın bütün kadınlarımızın bu şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: AK, Parti, Polat, Bora, Mersin, Hakkında, Suç, Duyurusunda, Bulunacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir