Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 08:43
 
AK Parti’ye “Ahlaksız Teklif” yap; ADÜ’ye rektör danışmanı ol
ADÜ Rektör danışmanı Mehmet Ali Kulat’ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile tartışmasının yankıları devam ediyor. Hamza Dağ’ın “ahlaksız teklif ile geldiler” dediği kişinin ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in danışmanı olması kafaları iyice karıştırdı.
GÜNDEM Haberi
AK Parti’ye “Ahlaksız Teklif” yap; ADÜ’ye rektör danışmanı ol

Rektör Osman Selçuk Aldemir Ankara’da yaşayan ve bir anket şirketi sahibi olduğu bilinen Mehmet Ali Kulat’ı 5 Nisan 2019 tarihinde kendisine danışman olarak atamıştı. Üniversiteden yapılan açıklamada “Üniversitemiz Rektör Danışmanlığı görevine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13/b-4 ve 51/a maddeleri gereğince 5 Nisan 2019 tarihinden itibaren Mehmet Ali Kulat görevlendirildi” denilmişti.

 

Rektör Osman Selçuk Aldemir’in yakın arkadaşlarına, AK Parti ile arasının iyi olduğu, AK Parti adına anketler yaptığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok sıkı diyalog içinde olduğunu söylediği Mehmet Ali Kulat’ın AK Parti ile hiçbir alakası olmadığı ortaya çıktı.

 

Geçtiğimiz ay ADÜ Rektör Danışmanı Mehmet Ali Kulat ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ arasında yaşanan tartışma gerçekleri gün yüzüne çıkarttı. Mehmet Ali Kulat’ın sahibi olduğu MAK ajans 24 Haziran öncesi İstanbul seçimine ilişkin masa başında yaptığı iddia edilen anketi sebebiyle AK Parti Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın tepkisini çekmişti. Hamza Dağ’ın “ahlaksız teklif ile geldiler” dediği kişinin ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in danışmanı olması kafaları iyice karıştırdı.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın MAK ajans sahibi ve ADÜ Rektör Danışmanı ile ilgili yaptığı o çarpıcı açıklamadan bir bölüm.

"Dün bazı sosyal medya mecralarında ve bugün de ulusal gazetelerde partimize yakın olduğu belirtilen MAK Araştırma şirketinin partimizle uzaktan yakından hiçbir alakası söz konusu değildir. Bahsi geçen araştırma şirketi bizim arkadaşlarımıza başvurmak suretiyle ben hemen bir anket yayınlayayım, bu anket üzerinden sizi iyi gösteren bir şey yayınlayayım, bunu siz haber yapın gibi ahlaksız bir teklifle gelip, reddedilmiştir." şeklinde bir açıklama yaparak MAK danışmanlık şirketi ile hiçbir ilişkisinin olmadığını söyledi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamalarından sonra ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in danışmanının fotoğrafını acilen web sitesinden kaldırma emrini verdiği biliniyor.

 

 

Algı yaratmak istenmişti

Adnan Menderes Üniversitesi Kulat’ın danışman olarak atandığı haberini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Kulat’ın fotoğrafının birlikte kolajlayarak duyurmuştu. “Şark kurnazlığı” yaparak pozitif algı yaratmak isteyen üniversite yönetimi şimdi zor anlar yaşıyor.

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın “ahlaksız teklif ile geldiler” diyerek tanımladığı Kulat’ın ismi ve fotoğrafı web sitesinden kaldırılmış olsa da, danışmanlık görevi devam ediyor. 5 Nisan 2019 tarihinde resmi yazı ile görevlendirilen Mehmet Ali Kulat’ın, görevinin sona erdiği yönünde herhangi bir resmi yazı yazılmadığı biliniyor.

 

ADÜ Rektörü ve MAK ajans sahibi Mehmet Ali Kulat’ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile tartışması Aydın kamuoyunda ve siyasi çevrelerde tepkilere neden oldu. Olayı duyanların “arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” atasözü üzerinden yorum yapıkları konuşuluyor.

 

Göreve geldiği günden beri üniversitede AK Parti gönüllüleri ile yıldızının bir türlü barışmadığı konuşulan Osman Selçuk Aldemir’in danışmanının da AK Parti ile kavgalı olması akıllara başka sorular getiriyor. Milyonların önünde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımcısı ile tartışan Kulat’tan ötürü Osman Selçuk Aldemir’in şu günlerde zor günler geçirdiği gelen bilgiler arasında.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: AK, Parti’ye, “Ahlaksız, Teklif”, yap;, ADÜ’ye, rektör, danışmanı, ol,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir