Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 14:39
 
Aydın'da 10 Kasım Etkinlikleri
Aydın'da, 80 yıl önce aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu niteliğinde bir dizi etkinlik düzenleniyor
GÜNDEM Haberi
Aydın'da 10 Kasım Etkinlikleri

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Gazi'yi ve silah arkadaşlarını minnetle andıklarını söyledi. 

 

Aydın Büyükşehir'in İlk anma etkinliği 10 Kasım Cumartesi akşamı saat 20'de Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda Şef Özcan Yılmaz yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu tarafından "10 Kasım Özel Konseri"yle düzenlenecek. Gecede Atatürk'ün sevdiği ve Türkiye'nin dört bir yöresinden türküler ve şarkılar seslendirilecek. 

 

12 Kasım Pazartesi günü ise Ulu Önder'i anma etkinliği düzenlenecek. Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda düzenlenecek olan "Gazi Mustafa Kemal'i Anma Gecesi" saat 20'de başlayacak. 

 

16 Kasım Cuma günü saat 20'de ise Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda Şef Murat Akyüzlü yönetiminde "Ata'ya Saygı Konseri" düzenlenecek. 

 

Gazi'yi en iyi yansıtan fotoğrafların seçildiği "Atatürk Fotoğrafları Sergisi" de Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde 10-14 Kasım tarihleri arasında Aydınlıları bekliyor olacak. 

 

Aydın Valiliği'nin hazırladığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı ise şu şekilde olacak; 

 

10 Kasım Cumartesi günü 08:50'de tören başlayacak. Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku dinlenecek ve ardından saat 09:05'te iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

İl Kültür Merkezi Dr. Hidayet Sayın Salonu'nda saat 10:00'da başlayacak olan anma programına göre sırayla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü Nural ÇAM'ın konuşması, sinevizyon gösterisi, Atatürk'ün sevdiği şarkılar, ödül töreni, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı "ATATÜRK" isimli oratoryo gerçekleşecek.

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin düzenleyeceği "Ata'mız ve Fasıl" etkinliği ise 8 Kasım saat 20.30'da Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonunda gerçekleşecek.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Aydın'da, 10, Kasım, Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir