Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 09:46
 
Aydın’ın jeotermal geleceği tartışıldı
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin (JKBB) Kuşadası’nda gerçekleştirdiği Nisan ayı olağan Meclis toplantısı kapsamında düzenlenen panelde Aydın ilinin jeotermal geleceği tartışıldı
GÜNDEM Haberi
Aydın’ın jeotermal geleceği tartışıldı

Jeotermal zenginliğinde Aydın dünyada 7’nci Sırada

 

JKBB Başkanı Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yönettiği Panelin açılışında konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Aydın Jeotermal kaynaklarının zenginliği açısından dünyada 7'nci, Avrupa'da ise 1'inci sırada. İlimiz bir tarım, turizm ve jeotermal kenti. Bu 3 unsuru birbiriyle çalıştırmak, kullanmak zorundayız. Kuşadası ve Didim'deki otellerimiz kış aylarında kapalı. Eğer jeotermal kaynakları kullanırsak, turizmi 12 aya yaymış olacağız. Bunun önünde hiçbir engel yok. Tarımı jeotermal ile buluşturursak dünyanın ve Avrupa'nın en önemli yaş sebze ve meyve üretim merkezi olabiliriz." dedi.

 

JKBB üyeleri ile çevrecilerin takip ettiği panele Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’un katılmasının yanı sıra konuşmacı olarak Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve JKBB Bilim Danışmanları Dr. Mehmet Toros Özbek ile Parlaktuna Prof. Dr. Mahmut Parlaktuna katıldı.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Aydın’ın, jeotermal, geleceği, tartışıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir