Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 21:33
 
Başka Partilerden de İstifa Bekliyoruz
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner YSK’nın kararını Gündem Aydın’a değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Başka Partilerden de İstifa Bekliyoruz

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, YSK’nın İYİ Parti’nin seçime girebileceği yönündeki kararı “Zorlamalar olmadan YSK’nın dün kendisine gelen liste doğrultusunda açıklama yapmasını isterdik ama artık seçime gireceğimiz kesinleşmiş durumda.” diyerek değerlendirdi.

 

Artık Mecliste grubumuz var

 

CHP’den gelen milletvekilleri sonrasında Mecliste grup kurduklarını ifade eden Taner,  seçime girme yeterliliği elde ettiklerini belirtti. YSK’nın kararıyla seçime girmelerinin kesinleştiğini söyleyen Taner,  seçimlerde İYİ Partinin temsil edileceğini ve iyi bir netice alacaklarını belirterek Aydın’da birinci parti olacaklarına yönelik iddiasını yineledi.

 

“CHP’den gelen vekiller geri dönecek”

 

CHP’den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti’ye geçmeleri sonrasında Mecliste grubu olan partiler arasına girdiklerini ifade eden Taner, gelen milletvekillerin sadece demokrasinin önündeki bir engeli kaldırmak için İYİ Partiye geçtiğini ve seçimlerden önce tekrar partilerine geri döneceklerini kaydeden Taner, “Başka partilerden de istifalar bekliyoruz. Katılım noktasında onların da önümüzdeki günlerde İYİ Partiye katılacaklarını biliyoruz.” dedi.

 

CHP ile ittifak iddiası

 

Cumhurbaşkanı seçiminde her partinin kendi adayı ile çıkmasını savunduklarını belirterek, milletvekili seçimleri için “İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti” arasında ittifak çalışması yapıldığını, onun haricinde ittifak düşüncelerinin olmadığını kaydetti. Taner, CHP ile ittifak iddialarına ilişkin ise sadece milletvekili adaylığı ile ilgili olan bir çalışma yaptıklarını vurgulayarak Cumhurbaşkanı adaylarının Meral Akşener olduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Başka, Partilerden, de, İstifa, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir