Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 18:24
 
Bu Ayıp Büyükşehir Belediyesinin!
Efeler'de bir evde çıkan yangında mağdur olan ev sahibinin acı hikayesi yürekleri sızlattı
YAŞAM Haberi
Bu Ayıp Büyükşehir Belediyesinin!

Aydın’ın Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi’nde çıkan yangının ardından acı dolu bir hayat hikayesi ortaya çıktı. Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan eski bir evde yaşayan ve engelli olduğu öğrenilen Nuray Akın’ın yaşam mücadelesi yürekleri burktu.

 

MAHALLE SAKİNLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

 

Yaşlı kadının oldukça eski olan tek katlı evde çok zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalıştığını belirten mahalle sakinleri “Evde yiyecek ve yakacak bir şeyi yok. Biz mahalleli olarak elimizden geldiğince yemek ve yakacak yardımında bulunduk. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleri aralıklarla yemek getirmeye başladı. Biz kendilerine defalarca söyledik. Sadece yemek getirmekle olmaz. Alın götürün bir yere yerleştirin, temiz sıcak bir ortamda yaşasın. Ancak dikkate alan olmadı. Çevreden topladığı malzemelerle sobayı yakmaya çalışıyordu” ifadelerini kullandılar.

 

MUHTAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GİDECEK

 

Mesudiye Mahalle muhtarı Cemal Zingal ev ve az miktardaki eşyaların yangın sonrası kullanılmaz hale geldiğini belirtti. Zingal “Yaşlı kadının bu evde yaşaması artık çok zor.  Yarın ilk iş olarak Büyükşehir Belediyesine gidip durumu izah edeceğim. Kendilerinden yardım isteyeceğim.  İnşallah yardım talebimizi geri çevirmezler” dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın) - İnan Gül Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Bu, Ayıp, Büyükşehir, Belediyesinin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir