Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 16:38
 
Çerçioğlu:Biz Hep Sahadayız!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı seçim startını verdi
SİYASET Haberi
Çerçioğlu:Biz Hep Sahadayız!

Şükran Güngör Yıldız Kenter Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen programa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İlçe Belediye Başkan adayları ve İlçe Kadın Kolları Başkanları Katıldı. CHP’nin Türkiye’de kadın haklarını yükseltme savaşının öncüsü olduğunu belirten Özdemir “Bugün Aydın’ın siyasi tarihinin en önemli toplantısını yapmaktayız.  Aydın’dan Türkiye’deki bütün kadınlarına seslenmek için bir araya geldik. Tüm yurtsever kadınlarımızı mücadelemizi büyütmeye davet ediyorum” dedi. 

 

KADINLARIMIZA BÜYÜK ÖLÇÜDE YER VERİLECEK

Seçim startını bugün verdiklerini ancak sürekli sahada olduklarını belirten Özlem Çerçioğlu “17 İlçe Kadın Kolları Başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde göstermiş oldukları başarılardan dolayı hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Bugün salonda bulunan Belediye Başkan Adaylarımızda bir söz istiyorum. Meclis üyeleri listelerinde kadınlara büyük ölçüde yer vermelerini istiyorum. Türk kadını başarılıdır, cesurdur, hele bir kadın Aydın’lı ise o zaman efedir. Onun için biz her zaman hayallerimizin ve umutlarımızın peşinden koştuk. Bu nedenle meclis üyesi listelerinde mutlaka kadınlar olacak” dedi. 

 

İNSANLARA TEPEDEN BAKIYORLAR 

Yerel seçimlere kısa bir süre kaldığını belirten Çerçioğlu “Bizler her zaman fakir fukaranın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Onlar halktan hep kopuk oldular. Aydın’da hep kaybettiler yine kaybedecekler. Kazanmaları mümkün değil, çünkü onlar artık insanlarla bir arada değiller. İnsanlara tepeden bakıyorlar, ben onlara beyaz Türkler diyorum. 17 İlçe Kadın Kolları Başkanlarımla çalışmalarımız devam edecek. Arkadaşlarımız ile tüm Aydın’ı karış karış dolaşacağız. Yüzde 65 üstü bir hedefimiz var” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (Gündem Aydın) - İnan Gül Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Çerçioğlu:Biz, Hep, Sahadayız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir