Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 14:51
 
CHP Aydın Milletvekili Yıldız İYİ Partiye Geçti
CHP Aydın Miiletvekili Hüseyin Yıldız, partisinden istifa ederek İYİ Partiye geçti
SİYASET Haberi
CHP Aydın Milletvekili Yıldız İYİ Partiye Geçti

İYİ Partinin seçimlere girebilmesi için CHP ve İYİ Parti’nin kurduğu ittifak sonrası CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ında aralarında bulunduğu 15 CHP’li vekil İYİ Partiye geçti.

 

15 CHP’li vekilin İYİ Parti’ye geçeceği kesinleşirken böylelikle İYİ Parti seçim sürecine, seçim çalışmalarını hazine yardımından da faydalanarak yapabilecek.

 

Erken seçim tarihinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından İyi Partinin seçimlere girip giremeyeceği kafalarda soru işareti bırakmıştı. Bunu ardından CHP ve İYİ Parti uzlaşarak İYİ Partinin seçimlere girebilmesi için 15 Milletvekilini İYİ Parti’ye geçirdi.

 

İYİ Parti'nin Meclis'te bulunan 5 milletvekilinin ardından CHP'den geçen 15 Milletvekiliyle bu sayı 20’ye ulaştı ve İYİ Parti seçimlere katılmayı garantilerken hazine yardımının da önü açılmış oldu.

 

B Planı Devreye Girdi

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, B planımız dediği planını, devreye sokmaya başladı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleşen görüşmenin ardından CHP'li 15 milletvekili İYİ Partiye katılmak üzere istifa ettiklerini duyurdu.

 

Aydın Milletvekili Yıldız İYİ Partili Olacak

 

CHP’den İYİ parti saflarına geçecek olan isimler açıklanırken, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 15 isim istifa etti.  

İYİ Parti'ye katılacak o isimler ise şöyle:

 

Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: CHP, Aydın, Milletvekili, Yıldız, İYİ, Partiye, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir