Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 00:53
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Parti'ye geçen 15 vekil için ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 15 CHP'li vekilin İYİ Parti'ye geçmesiyle ilgili 'Güneş Motel'den daha beter' dedi
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İYİ Parti'ye geçen 15 vekil için ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mecliste 23 Nisan Resepsiyonu’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Erdoğan, CHP’den ayrılarak İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekili için "Güneş Motel olayından çok daha öte bir durum söz konusu. YSK, cumartesi kararı almış olsaydı, belki ’15’ler olayı’ olmazdı" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

 

"Nasıl bir iş?”

 

Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Güneş Motel olayından çok daha öte bir durum söz konusu. Parlamentomuzun bu duruma düşmesi bizim için gerçekten bir felaket. Ama 24 Haziran’da benim halkım, Parlementoyu bu kirli duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir.

 

 

Önce ’sandık sandık' dediler şimdi baskın seçim diyorlar. Gönlünüzü yaptık işte, buyurun hayırlı olsun. 'Er Meydanı' dediler, buyrun meydan. Benim daha bir buçuk senem vardı, bu makamda durabilirdim. Sen aynen ’yenilgi yenilgi’ alıştın bu işe. Tek maharetin var; kongreleri iyi kazanıyorsun, sandıklarda her zaman kaybediyorsun." diye konuştu.

 

 

Erdoğan,YSK’nın kararına yönelik olarak "YSK, kararı cumartesi ÿvermiş olsaydı, belki o zaman bu ’15’ler olayı’ olmayabilirdi" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, İYİ, Parti'ye, geçen, 15, vekil, için, ilk, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir