Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 12:56
 
Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet: Yüzde 55’i Buluruz
Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile gerçekleştirilen ittifaka ilişkin “Herkesin yolu farklı olsa da böyle bir mesele için bir araya gelmek bizim için güzel bir şey.” dedi
SİYASET Haberi
Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet: Yüzde 55’i Buluruz

Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, Gündem Aydın’a konuşarak partilerinin de yer aldığı ittifak hakkında hayırlı bir şey olduğunu belirterek herkesin fedakârlık yapması gerektiğini savundu. İlk defa mevcut hükümeti değiştirme umudunun var olduğunu ifade eden Emanet, ittifakın meclis çatısı altında da devam edeceğine inandıklarını ifade etti.

 

Demokrat Parti ve Saadet Partisinin baraj sorunu olduğunu söyleyen Serhat Emanet, ittifak ile sonucun güzel olacağını ileri sürdü. Bunun yanı sıra ittifakın seçmen için alternatif oluşturduğunu ifadelerinde yer veren Emanet, “Herkesin yolu farklı olsa da böyle bir mesele için bir araya gelmek bizim için güzel bir şey, hayırlı olsun.” dedi.

 

“Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağız”

 

Demokrat Parti İl Başkanı Serhat Emanet, Parti olarak Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını konuşmasında yer vererek seçimde İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’i destekleyeceklerini dile getirdi. Bu konuda kampanya başlatacaklarını sözlerine ekleyen Emanet, “MHP küçüldü, İYİ Parti diye bir parti doğdu. Temel beyin popülaritesi arttı. Bunları değerlendirdiğimizde biz yüzde 55’in üzerine rahat çıkarız diye tahmin ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Demokrat, Parti, Aydın, İl, Başkanı, Serhat, Emanet:, Yüzde, 55’i, Buluruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir