Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 13:36
 
Didim’de Yunan Bayrağı Gerilimi
Aydın’ın Didim ilçesi açıklarında bulunan kayalık bölgeye Yunan bayrağı dikme girişimini Sahil Güvenlik ekipleri önledi.
GÜNDEM Haberi
Didim’de Yunan Bayrağı Gerilimi

Ege Denizi'nde Yunanistan'la yaşanan gerilime bir yenisi daha eklenirken Ege Denizine bağlı Didim açıklarında bulunan bir kayalığa Yunanlılar tarafından Yunan bayrağı dikildi. Bayrağın dikilmesi ile birlikte Türk Sahil Güvenlik ekipleri olaya anında müdahale ederek bayrağı kaldırdılar.

 

Başbakan Yıldırım “Kardak Kayalıklarına Benzer Bir Girişim”

 

Başbakan Binali Yıldırım Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlüğünde katıldığı panelin ardından açıklamada konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz diyerek “Didim açıklarında, yerleşim yeri olmayan kayalığa bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar ve oradan o bayrağı kaldırdılar” dedi.

 

Yunanistan tarafından, Didim açıklarında bir kayalığa bayrak dikme girişimi olduğunu doğrulayan Başbakan Yıldırım, “Ege Denizi'nde zaman zaman gerginliği artırmaya ve kışkırtmaya yönelik komşumuz Yunanistan'ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz. Yine Didim açıklarında, yerleşim yeri olmayan kayalığa bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar ve oradan o bayrağı kaldırdılar” dedi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Didim’de, Yunan, Bayrağı, Gerilimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir