Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 18:59
 
DSP Aydın İl Başkanı Açıkladı: Haber Asılsız!
Demokratik Sol Parti (DSP) Aydın İl Başkanı Bülent Cünlü, DSP'nin mal varlığına el konuldu yönündeki iddialara cevap verdi
GÜNDEM Haberi
DSP Aydın İl Başkanı Açıkladı: Haber Asılsız!

DSP Aydın İl Başkanı Bülent Cünlü "Yüksek Mahkeme, Demokratik Sol Partinin 2013 yılı kesin hesabını incelemesi sonucunda 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu hükümlerine aykırı olduğu gerekçesiyle 4 milyon 419 bin 52 lira gider karşılığı parti mal varlığının Hazineye irat kaydedilmesine hükmetti" şeklinde basında çıkan haberin asılsız olduğunu söyledi. 

 


DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçık Karakülçe’nin açıklamalarını doğrulayan Cünlü, Anadolu Ajansı (AA) ile görüşme yapıldığını bildirdi ve şunları söyledi; “Bize yaptıkları açıklamada AA’ya yeni bir muhabir aldıklarını ve bu kişinin acemi olduğunu, konuyu yanlış anlayıp yanlış değerlendirip yanlış bir haber yapıldığı söylendi. Bizden özür dileyip yanlışlığı düzelttiklerini belirttiler. Bu yapılan haber doğruyu yansıtmıyor. Yargıtay her sene bütçe anlamında partileri değerlendirip 3 bin 4 bin lira gibi bir ücret çıkarıyor. Bu gibi ücretler bütün partilerde olağan şeylerdir, bu yanlış değerlendirilmiş ve asılsız bir haberle kamuoyu yanlış bir biçimde bilgilendirilmiştir” dedi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: DSP, Aydın, İl, Başkanı, Açıkladı:, Haber, Asılsız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir