Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 10:02
 
Dün gece destek için İstanbul'a gittler
Binlerce vatandaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oy kullanmak için Türkiye'nin çeşitli illerinden kafileler halinde yola çıktı. Otobüs ile İstanbul'a giden iller arasında Aydın'da var.
GÜNDEM Haberi
Dün gece destek için İstanbul'a gittler

23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy kullanmak ve İstabul'daki yakınlarına destek olmak için Türkiye'nin her yerinden olduğu gibi Aydın'dan da onlarca kişi dün gece İstabul'a hareket etti.

 

 

Sivas'tan 6 kişi yola çıkmıştı

 

AK Parti Sivas İl Başkanlığı, seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ı desteklemek için tatilini Sivas'ta geçiren ve ikametgahı İstanbul'da olan seçmeni taşımak için yaklaşık 150 otobüs tahsis etti. Oy kullanmak isteyen yaklaşık 6 bin kişi otobüs terminalinde düzenlenen törenle İstanbul'a gönderildi.

 

 

Kastamonu'dan ise İstanbul seçmenleri AK Parti'nin tahsis ettiği 110 otobüsle yola çıktı.. 

 

 

 

 

Erzurum'dan da 2 Bin 315 İstanbul seçmeni uçak ve karayoluyla yola çıktı.

 

 

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Mevlana Kültür Merkezi yakınındaki otoparkta toplanan vatandaşlar, kendileri için tahsis edilen otobüslere binerek yola çıktı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek vermek için yola çıkan vatandaşlar, yaklaşık 8 saat süren 700 kilometre yol gidecek.

 

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Dün, gece, destek, için, İstanbul'a, gittler,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir