Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 21:45
 
Erken Seçimle büyük ve güçlü Türkiye’nin yolu açıldı
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş yayınladığı yazılı basın açıklamasında erken seçim kararının şahlanan bir Türkiye’nin önündeki engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmak için alınan tarihi bir karar olduğunun altını çizerek; “AK Parti iktidarımız büyümenin önündeki engelleri de yok etmekte ısrarcıdır. Bundan dolayı milletimiz 24 Haziran 2018 Pazar günü 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüyen büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açacaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Erken Seçimle büyük ve güçlü Türkiye’nin yolu açıldı

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş yayınladığı yazılı basın açıklamasında büyüyen, gelişen ve dünya siyasetinde çok daha fazla söz sahibi olan Türkiye’nin bazı çevreleri rahatsız ettiğini vurguladı.

 

Savaş, erken seçim kararının şahlanan bir Türkiye’nin önündeki engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmak için alınan tarihi bir karar olduğununın altını çizerek; “AK Parti iktidarımız büyümenin önündeki engelleri de yok etmekte ısrarcıdır. Bundan dolayı milletimiz 24 Haziran 2018 Pazar günü 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüyen büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açacaktır” dedi.  

 


AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Türkiye’yi yolundan alıkoyma çabası güden şer güçlerinin 15 Temmuz Hain darbe girişimine kalkıştığını, ancak bu girişimin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve aziz milletimizin kudreti karşısında hezimete uğratıldığını söyledi.

 

Savaş açıklamasında devletin büyümesi adına şer odaklarının engellemeye çalıştığı Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülke için hayati öneme sahip olduğunu belirterek “Bugün iç ve dış politikada alınan kararların devletin tüm kurumlarınca hızla hayata geçirilmesinin ne denli önemli olduğu çok net bir şekilde görülmektedir. Çünkü Devletimiz büyümekte, milletimiz de daha fazla kalkınmakta kararlıdır.  Bu irade Cumhur ittifakı ile kendisini çok net bir şekilde göstermiş, bu vesile ile aziz milletimizin onayı için erken secim kararı alınmıştır” dedi.

 

Erken seçim kararının, ülke siyasi tarihimizde yaşanan siyasi krizler neticesinde alınan kararlar gibi olmadığına dikkat çeken Ak Parti Milletvekili Savaş, aksine kalkınma hamlesinde şahlanan bir Türkiye’nin önündeki engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmak için alınan bir karar olduğunu vurguladı.

 

Savaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin bu irade yönünde sandıktan çıkaracağı destek sadece bugün için değil, gelecek nesillerimiz yani yarınlarımız için alınmış tarihi bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi çok daha fazla büyütmekte kararlı olan AK Parti iktidarımız büyümenin önündeki engelleri de yok etmekte ısrarcıdır. Bundan dolayı milletimiz 24 Haziran 2018 Pazar günü 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüyen büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açacaktır. 24 Haziran 2018 günü gerçekleşecek seçimin ülkemize, milletimize, devletimize ve Aydınımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Erken, Seçimle, büyük, ve, güçlü, Türkiye’nin, yolu, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir