Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 04:31
 
Gurbetteki Aydınlılar Kahvaltıda Buluştu
Ankara’da yaşayan Aydınlılar, birlik ve beraberliklerini korumak amacıyla her ay Pazar kahvaltıları düzenliyor
YAŞAM Haberi
Gurbetteki Aydınlılar Kahvaltıda Buluştu

Ankara’da yaşayan Aydınlıların kurduğu Aydınlılar Derneği her ayın Pazar gününde buluşup kahvaltı yapıyor. Gazi Üniversitesi merkez kampüsünde yer alan ve Aydınlı bir işletmeciye ait restoranda buluşan Aydınlılar, tanışma ve kaynaşma etkinlikleri düzenliyor.

 

Dernek Başkanı Halil Apaydın, Pazar kahvaltılarının geleneksel hale geldiğini belirterek, “Hemşerilerimizle bir arada olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Ankara’da gurbetçiyiz ama burada bir araya gelince küçük bir Aydın oluyoruz.” dedi. Konuşmasının devamında derneğin çalışmalarından söz eden Apaydın, Aydın’ın tanıtımı ve kültürünü yaşatmak için bir kültür elçisi gibi çalıştıklarını ifade etti.

 

Apaydın, Ankara’da ilk kez sadece ege türkülerinin yer aldığı ve Şef Mehmet Gürbüz’ün yönetiminde kurulan Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu ile Özben Erkök tarafından ve TRT sanatçılarından Şef Suat Yıldırım’ın yönetiminde kurulan Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu hakkında açıklamada bulundu.

 

Kahvaltı programı, Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun seslendirdiği Aydın türküleri ve zeybek gösterilerinin ardından son buldu.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Gurbetteki, Aydınlılar, Kahvaltıda, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir