Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 18:56
 
Hodri Meydan Dediler Meydana İniyoruz
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Gündem Aydın’a seçim süreci ve gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulundu
GÜNDEM Haberi
Hodri Meydan Dediler Meydana İniyoruz

Erken seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını dileyen Milletvekili Erdem,  “Bütün siyasi partiler erken seçimi zaten istediklerini ifade ettiler, hodri meydan dediler. Bizde şimdi meydana iniyoruz” dedi.

 

AK Partinin Türkiye’de tek başına iktidar olan, yeni hükümet sistemi ve Başkanlık sistemini halka sunan parti olduğunun altını çizen Milletvekili Erdem, bu haliyle yeni Başkanlık sisteminin en kısa zamanda uygulamaya başlanmasının ülkemiz için hayırlı olacağını ifade etti.

 

Yaşadığımız Sorunlar Ortada 

 

Yaptığı açıklamalarda, Türkiye’nin güneyinde Suriye- Irak sınırında 60-65 bin kişilik terör örgütü mensuplarından oluşturulan bir ordu kurularak üzerimize saldırtılmaya çalışıldığını söyleyen Milletvekili Erdem, “Yaşadığımız sorunlar ortada. Böyle bir ortamdayız. Türkiye içerisinde, Suriye ve Irak’ta terörle mücadelenin daha sağlıklı yürütülebilmesi, ekonomimize karşı yapılan saldırıların bertaraf edilebilmesi için Başkanlık sistemine bir an evvel geçmemizin gerekliliği aşikârdır. Diğer taraftan ekonomik olarak üzerimize saldırılar yoğun bir şekilde devam ediyor. O yüzden bu belirsizlik ortamının, bu sıkıntılı ortamın biran evvel netliğe kavuşması için seçim kararı alındı” şeklinde konuştu.

 

Aydınımıza ve Türkiye’mize Hayırlı olsun

 

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, 24 Haziran Seçimlerinin Aydınımıza ve Türkiye’mize Hayırlı olmasını dilerken “Normalde Kasım 2019 da yapılacak seçimler sonrasında işlemeye başlayacak Başkanlık Sistemine ülkemizin ivedilikle ihtiyacı vardır. Hem ülke olarak zaman kaybetmememiz hem de yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edebilmemiz için, hemen hemen tüm siyasi partilerin de çeşitli zamanlarda seçimlere hazır olduğu beyanları üzerine erken seçime gitme kararı alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti yetkili kurullarıyla yaptığı istişareler neticesinde iç ve dış gündemin yoğunluğu seçim konusunun bir an evvel gündemden çıkarılmasının gerekliliği için Genel Seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar gününe alınmasına karar verilmiştir” diyerek seçim sürecinin Hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Hodri, Meydan, Dediler, Meydana, İniyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir