Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 14:06
 
İşte İttifakın Detayları Büyükşehirde Savaş
Aydın'da Cumhur İttifakı'nın adayları ile ilgili gelişmeler devam ediyor
SİYASET Haberi
İşte İttifakın Detayları Büyükşehirde Savaş

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti - MHP arasında yapılan Cumhur İttifakı’nın detayları belli olmaya başladı. Mevcut MHP’li Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından geri çekilmişti. Bahçeli’nin bu jestine Erdoğan’ın ilçelerde karşılık vermesi bekleniyordu. 

 

AYDIN BÜYÜKŞEHİR’DE “SAVAŞ”

 

Ümmet Akın’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından geri çekilmesinin ardından, AK Parti’nin göstereceği adayın destekleneceği geçtiğimiz günlerde kesinlik kazanmıştı. Bu gelişmelerin ardından AK Parti Genel Merkezi aday gösterilecek isim üzerinde detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan temayül yoklamasında ve sahada devam eden anket çalışmalarında ön plana çıkan isim Aydın Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyon Başkanı Mustafa Savaş oldu. Savaş’ın Büyükşehir’de Cumhur İttifakı adayı olarak gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Resmi açıklamanın bugün gerçekleştirilecek MKYK toplantısı sonrası veya 29 Aralık Cumartesi günü yapılacağı öğrenildi. 

 

İLÇELERDE BÜYÜKŞEHİR “JESTİ”

 

AK Parti Genel Merkezi, MHP’nin Büyükşehir jestine karşılık Aydın’ın en büyük iki ilçesi olan Efeler ve Nazilli’de MHP’nin göstereceği adayı destekleme kararı aldı. Ayrıca AK Parti’nin bu iki ilçe dışında İncirliova, Germencik ve Karacasu’da MHP’nin göstereceği adayı destekleyeceği öğrenildi.

Kaynak: (Gündem Aydın) - İnan Gül Editör: Gündem Aydın
Etiketler: İşte, İttifakın, Detayları, Büyükşehirde, Savaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir