Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 11:43
 
İşte Kanıt ! Cavit Bircan FETÖcü Değildir
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın haksız yere açığa alınmasından sonra Aydın basınında ard arda çıkan asılsız haberler, haberlerin birileri tarafından kasıtlı yaptırıldığı imajını güçlendiriyor. Zaman ilerledikçe gerçek ortaya çıkıyor.
GÜNDEM Haberi
İşte Kanıt ! Cavit Bircan FETÖcü Değildir

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın haksız yere açığa alınmasından sonra Aydın basınında ard arda çıkan asılsız haberler, haberlerin birileri tarafından kasıtlı yaptırıldığı imajını güçlendiriyor.

 

26 Nisan 2017, Çarşamba günü Denge Gazetesinde ADÜ Rektörü Cavit Bircan’ı FETÖ görevden aldırdı” başlıklı haber bugün oynan kirli oyunu gözler önüne seriyor.

 

Denge Gazetesinde yayınlanan haberde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Aydın kod adlı gizli tanığın ifadelerine yer verilmiş. Gizli tanığın ifadesine göre FETÖ, Cavit Bircan’ı rektör yardımcılığı görevinden aldırmış.

 

Gizli tanık mahkemede verdiği ifadesine şöyle devam etmiş.

“Cavit Bircan’ın cemaat mensubu olmadığını biliyorum. Cavit Bircan rektör yardımcısı iken, ADÜ İmamı M.C. ile F.K. isimli, Mustafa Birincioğlu’nun rektörlüğü döneminde rektör danışmanlığı yapan şahıslar, Cavit Bircan’ın rektör yardımcılığından alınmasını sağladılar.”

 

 

Cavit Bircan’ın FETÖ ile bir bağlantısının olmadığı, zamanında gizli tanık ifadeleri ile kanıtlanmış. Cavit Bircan da hakkında yapılan tüm suçlamalardan bir yıl önce hepsinden aklanmıştı.

 

 

'Devlet' bunları bilmiyor mu?


15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi kimin nerede hangi tutumu takındığını toplumsal hafıza bildiği gibi devlet de çok iyi biliyor. Bunlar devletin arşivinde, hafızasında ve mahkeme kayıtlarında var.

Ayrıca bilinen bir şey daha var.

Bugün sadece kişisel bir takım hırsları yüzünden Cavit Bircan’a iftira atanların 15 Temmuz’dan sonra KHK ile atılan bazı akademisyenler ile aynı masaya oturup görüştüğünü, plan ve program yaptığını da 'devlet' çok iyi biliyor.

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: İşte, Kanıt, !, Cavit, Bircan, FETÖcü, Değildir,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir