Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 09:29
 
Kılıçdaroğlu’ndan Çerçioğlu’na Cankurtaran
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na 2019 yerel seçimleri için danışman görevlendirdiği iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu’ndan Çerçioğlu’na Cankurtaran

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer köşe yazısında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Aydın’daki 2019 yerel seçim çalışmalarında Başdanışman olarak kimin Çerçioğlu’nun yanında olacağını “Biliyor musunuz?” başlığıyla yayınladı.

 

Topuklu Efe’ye Topuklu Danışman

 

Yalçın Bayer, CHP Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanında 2019 yerel seçim sürecine kadar ‘Başdanışman’ olarak görevlendirdiğini kaleme aldı.

 

“Biliyor musunuz? Çerçioğlu’na Başdanışman” başlığıyla köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 2019 yerel seçimleri öncesi görevlendirmelerine değinen Bayer,  “Kılıçdaroğlu’nun bir süredir ismi İstanbul Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Başkanı adaylığıyla kamuoyunda gündem olan, önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanında 2019 yerel seçim sürecine kadar ‘Başdanışman’ olarak görevlendirdiğini biliyor musunuz?”  diye yazısında belirtti. Bu da kulislerde “Topuklu efeye, topuklu danışman” olarak nitelendirildi

 

Barcelona’dan Kopya Mı Çekecek

 

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer yazısında CHP Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran için başka bir iddiada ortaya attı.

 

Cankurtaran’ın geçen hafta Barcelona’nın ilk kadın belediye başkanı olan Ada Colau ile Barcelona’da bir araya gelerek ‘yerel yönetimler’ konusunda fikir alışverişinde bulunduğunu, yazısında değindi.

 

Kılıçdaroğlu tarafından 2019 yerel seçimleri öncesi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na Başdanışman olarak atandığı ileri sürülen Cankurtaran akıllarda Aydın’daki başdanışmanlık süresince Barcelona’nın yerel yönetimini Aydın’a mı uyarlayacak sorularını akla getirdi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜREN İSİM O MU?

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Nisandaki Aydın ziyareti sırasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile sürpriz görüşmesi kafalarda soru işaretleri bırakmıştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin perde arkasında ki kişinin de Yasemin Öney Cankurtaran’ın olduğu iddia ediliyor.

 

(Cemal Yıldırım - Gündem Aydın Özel Haber)

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Kılıçdaroğlu’ndan, Çerçioğlu’na, Cankurtaran,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir