Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 23:38
 
Köpekler Podyumda Güzelliklerini Sergiledi
Aydın’da köpek güzellik yarışması gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada ipi göğüsleyen köpeklere sertifika verildi
YAŞAM Haberi
Köpekler Podyumda Güzelliklerini Sergiledi

Pointer Köpeği Irkı Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği Aydın Şubesi tarafından Aydın Tekstil Park alanında ikinci kez gerçekleştirilen köpek güzelllik yarışması ilginç sahnelere neden oldu. Türkiye’nin birçok ilinden pointer ve setter cinsi 100’e yakın köpeğin katıldığı yarışma panayır havasında geçti.

 

Jüri üyelerinin sekiz kategoride değerlendirmesi sonucunda ipi göğüsleyen köpeklere damızlık sertifikası verilirken sahiplerine de çeşitli hediyeler verildi.

 

Pointer Köpeği Irkı Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği Aydın Şubesi Başkanı Hakan Cengiz, yoğun ilgi gösterilen yarışmanın hayyvanseverleri buluşturduğunu ifade etti.

 

Yarışmaya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye Köpek Irkları ve Federasyonu Başkanı Ümit Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Özlem Çerçioğlu, organizasyonun çok güzel geçtiğini vurgulayarak yarışmayı düzenleyenlere teşekkür etti. Ümit Özkan ise katılımın yoğun olmasının sevindirici olduğu belirterek "Yarışmaya bu kadar çok köpeğin katılması bizim için çok sevindirici.” şeklinde konuştu.

 

Yarışmanın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na katkılarından dolayı pointer cinsi bir köpek hediye edildi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Köpekler, Podyumda, Güzelliklerini, Sergiledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir