Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 10:11
 
Kuşadası ve Didim İçin 2018 Çok Farklı Olacak
Turizm temsilcileri, 2018 sezonunun canlı geçeceği iddiasında bulunarak yüzlerin güleceğini savundu
TURİZM Haberi
Kuşadası ve Didim İçin 2018 Çok Farklı Olacak

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden 2018 yılında turist sayısında önemli artış beklediklerini dile getirerek, “turist sayısında geçen yıla göre yüzde 50’lerin üzerinde bir artış yakalayacağız” dedi. 

 

Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ise bu yıl turizmden umutlu olduklarını dile getirerek “Turist sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 80 artış bekliyoruz” dedi.

 

Turizmde geçtiğimiz senelerde yaşanılan düşüş nedeniyle zor günler geçiren Didim ve Kuşadası otelcileri bu yıldan umutlu. Daha şimdiden geçtiğimiz yıl rakamlarını yakalayan turizmde bu yıl rekor söylemleri şimdiden dillendirilmeye başlandı.

 

Kuşadası’na Mayıs’ta İngiliz, Hollandalı, Belçikalı, Yaz aylarında ise Rus ve İranlı gelecek

 

Aydın’ın turizm merkezleri olan Kuşadası ve Didim’de bu hareketlilik şimdiden gözlenirken, otellerdeki doluluk oranı ve rezervasyonlar turizmcinin yüzünü güldürüyor.  Aydın’ın turizm gündemini sizler için değerlendirirken görüştüğümüz Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden ile yaptığımız görüşmede, turist sayısında daha şimdiden artış olduğunu dile getirdi. Özden, “bu yıl geçen yıla göre yüzde 50’lerin üzerinde bir artışın yakalayacağımızı öngörüyoruz. Bölgeye yaz mevsimi öncesinde ağırlıklı olarak Alman turistler geliyor. Mayıs ayı itibariyle İngiltere, Hollanda, Belçika ve yaz itibariyle de Rusya ve İran’dan turist bekliyoruz. Didim’de bu yaz beklenenin üzerinde turist yoğunluğu yaşanacağız. Turistlerin yüzde 99’u konaklama için otelleri tercih ediyor.” dedi.

 

Didim’e gelenler İngiliz, Alman ve Bulgarlar

 

Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ise bu yaz Didim’in geçtiğimiz yıllara göre çok daha yoğun bir yaz geçireceğini, turist sayısında yüzde 80 oranında bir artış beklediklerini söyledi. Didim’e en çok İngiltere, Almanya, Bulgaristanlı turistlerin ziyaret ettiğini söyleyen Cengiz,” Konaklama hizmetlerinde ise turistler yüzde 90 oranında otelleri tercih ettiğini söyledi.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Kuşadası, ve, Didim, İçin, 2018, Çok, Farklı, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir