Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 16:09
 
MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın
Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümmet Akın, MHP Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla adaylığını resmen açıkladı
GÜNDEM Haberi
MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın

Mehterle başlayan program, İl Binasındaki basın toplantısıyla devam etti. Toplantıya,MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, İl Başkanı Burak Pehlivan, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Ülkü Ocak’ları İl Başkanı Emre Özbey, parti ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

 Açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu;

 

“Bildiğiniz gibi MHP olarak Cumhur İttifakıyla dışardan gelen ve içeride oluşan tehditlere karşı yüce milletimizi korunaklı kılmak devletimizi ve vatanımızı korumak güçlü kılmak amacıyla yürüttüğümüz cumhur ittifakı birlikteliği ve sistem değişikliğini hep birlikte çalışarak başardık. Bundan sonraki süreçte sizlerin de bildiği gibi cumhur ittifakı devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi tüm kurum ve kuruluşları tam anlamıyla oturtana kadar ve şu anda hala tehdit unsuru halinde bulunan terör ile mücadele etmek amacıyla yapacağımız her hamleyi güçlü kılmak adına Cumhur ittifakı devam edecek.
Ancak yerel yönetimle ilgili olarak MHP her büyük şehirde her ilde her ilçede her beldede kendi  adaylarıyla emin adımlarla güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edecek. 


Üretken belediyecilik anlayışıyla MHP’nin görev aldığı her yerde nasıl ortaya konmuşsa bundan sonra Aydın ilimizde tarihi ve kültürüyle yoğrulmuş, misyonu ve vizyonu güçlü olan MHP ilkelerine uygun olan belediyecilik anlayışıyla tanışacak ve gerçek belediyeciliği işte o zaman bizlerle tadacaktır. Bizim beklentimiz güzel Aydınlılarımızın iyi düşünüp doğru karar vermesidir. Bugüne kadar yapılmış olan her şeyi değerlendirmesi, eksikleri görmezden gelmemesi, oy verirken bunları dikkate alarak karar vermeleridir. Aydın bugüne kadar hak edip de kavuşamadığı her türlü hizmeti ve çalışmayı üretken belediyecilik anlayışıyla görecek ve yaşayacaktır.


Genel başkanımızın Sayın Devlet Bahçeli’nin görevlendirmesiyle buraya geldim. Bugünden itibaren resmi bir açıklamayla beraber tüm topluma, kamuoyuna duyuruyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Devlet Bahçeli’nin takdiri ve talimatıyla Ümmet Akın’dır." dedi.


MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan konuşmasında şunları söyledi;

 

“Üretken belediyecilik anlayışıyla Aydınlı hemşerilerimize bilim gerçeklerinde kaliteli çağdaş hizmetler sunacak güçlü kadrolarımızla geliyoruz. Sayın Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Ortaklar beldemizde ve Germencik ilçemizde büyük hizmetler yapan, daha büyük çalışmalara imza atma heyecanıyla dolu, Aydın’ımızın ve Aydınlımızın bütün meselelerini çözme yolunda, teknolojiyi insan için kullanma temelinde yetkin ve donanımlı kadrosu ile dava arkadaşımız Sayın Ümmet Akın’ı Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösteriyoruz.”


Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı resmen açıklanan Ümmet Akın ise şunları söyledi;

 

“Yaklaşık 2 yıl 2 aydır bu mücadeleyi Aydın’ın ilçe ilçe her tarafında birlikte veriyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerimi katkı sağladığınız için teşekkür ederim, bugün sizin zaferiniz. Sayın Genel başkanımızın 24 Eylülde bize “Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı sensin” dediği günden bu yana 1 aydır kamuoyunla paylaşmadık. Malum nezaketsizlik olmasın diye. Genel başkana bize inandı bizde bu inancı yerde bırakmamak için ve bu inancını taçlandırmak için buradan sayın genel başkanıma söz veriyorum Aydın Büyükşehir’i kazanıp bu genel başkanımızın inancını taçlandıracağız inşallah. 2014 seçimlerinde bu yana ilçe belediye başkanlarımızla birlikte 17 ilçe Aydın Büyükşehir Belediye meclisinde çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda bütün belediye başkanı arkadaşlarımız ilçelerini hedefledikleri projelerin gelişimine katkı sağlayacak yeni gelişmeleri yapabilmek için elinden geleni yaptı. Maalesef bu örülü duvarı ilçe başka. Aşamadı. Ben de zorlananlardan biriyim. Aydın böyle yönetilmediğini ifade etmeye çalıştık ya mevcut durumu kabullenip ya da zor olanı seçip başkanlığı kazanmamız gerektiğini ifade ettik ve o günkü inancımızla zor yolu seçtik. Mart seçimlerde MHP olarak Aydınlılarımız istediği dilediği gibi bir başkanlık yapacağız.

 

Hiçbir parti ayrımı yapmadan bütün ilçelerimizi zenginleştirme ve geliştirmeye katkı sağlayacağı projeleri hep birlikte gerçekleştireceğiz söz veriyorum. Ayrıştıran değil birleştiren bir belediye başkanı olacağım. Kamuoyunun önünde herkese söz veriyorum. 

 

Belediyeler insanlarımız için var. Saha çalışmalarımızda tespitlerde bulunduk. Kuşadası, Söke, Aydın, Didim, Nazilli’mizde büyükşehir 4. Buçuk yıldan beri çarşıda arabasını rahatça koyup alışveriş yapabiliyor mu? Dün 200 kişi giren dükkanlara 20 kişi giriyor bugün. Bu insanlar nasıl geçinecek?
Biz şehrimizi insanlar için tasarlayacağız. 


Aydın’ı Kalkındırma Programı adında şöyle bir program yaptım;
“Ay yıldız Kalkınma Programı” adında Aydın’ı kalkındırma programı yaptım. Buna göre
1. Yıldız: Tarım Kenti Aydın
2. Yıldız: Turizm Kenti Aydın
3. Yıldız: Eğitim Kenti Aydın
4. Yıldız: Bilim Kenti Aydın
5. Yıldız: Sağlık Turizmi Kenti Aydın
Altında da 27 projemiz hazır önümüzdeki günlerde anlatacağız. 

 

Çalıştık, inandık. İnananlarla birlikte aydında 17 ilçeyle birlikte bu dönem büyükşehir belediye başkanlığını kazacağız. Ben herkesin belediye başkanı olacağım Dr. Devlet Bahçeli’nin de düsturu budur. Seçildiğimiz an rozeti bırakıp bütün herkesi kucaklayacağız. Siyaseti il başkanlarımız ilçe başkanlarımız yapacak.
Aydınlı hemşerilerimizin huzurunda söz veriyorum; herkesin belediye başkanı olacağım. “ dedi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: MHP, Aydın, Büyükşehir, Belediye, Başkan, Adayı, Ümmet, Akın,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir