Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 16:32
 
Milletvekilliği Düşüncem Yok, Ama...
AVUKAT YILMAZ MEDERES HAKKINDAKİ İDDİALARA CEVAP VERDİ: “MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜNCEM YOK, AMA…
SİYASET Haberi
Milletvekilliği Düşüncem Yok, Ama...

Aday Adaylığı süreciyle ilgili hafta sonu netleşecek listeler öncesinde kulislerde birçok isim dillendiriliyor. Kamuda görevli bürokratların yanı sıra özellikle Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş gibi isimlere yakınlığı ile bilinen kişilerin de isimleri adaylık sürecinde sıkça geçiyor.

   
Gelen teklif yok, Ankara’ya çağırılmadım!


AK Parti için kulislerde dolaşan bir önemli iddia da Aydınlı tanınmış Avukat Yılmaz Menderes’e Demokrat Parti döneminde birlikte çalıştığı Süleyman Soylu aracılığıyla teklif götürüldüğü.  Ankara’ya çağırıldığı ve konuyla ilgili olarak kendisine ‘Aday Ol’ telkininde bulunulduğu iddiaları ile ilgili olarak konuşulan Avukat Yılmaz Menderes’e Gündem Aydın olarak iddiaları sorduk. Kendisinin Ankara’ya çağırılma gibi bir durumu olmadığı ve iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Menderes, “Bu konuda her seçim döneminde olduğu gibi bir takım iddialar dolaşacaktır. Ancak bana ulaşmış bir teklif yok. Dolayısıyla böyle bir girişimim olmayacak. Böyle bir teklif gelirse de teklifin kimden geleceği önemli olur. Milletvekilliği aday adaylığı ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek bir teklifle olur, zaten böyle bir teklife de hayır diyemeyiz. Aksi takdirde böyle bir düşüncem yok” diye konuştu.   

 

YILMAZ MENDERES KİMDİR?


İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1983 yılında mezun olan Avukat Yılmaz Menderes, Ceza Hukuku, İcra ve İflas Hukuku,  Gayrimenkul Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, İş Hukuku, Kira Hukuku, Tüketici Hukuku, İptal ve Tam Yargı Davaları (İdare Hukuku) gibi alanlarda serbest Avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen, Avukat Menderes, Belediye Meclisi Üyeliği, İl Genel Meclisi Üyeliği, Genel İdare Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekilliği, Düşüncem, Yok,, Ama...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir