Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 13:12
 
Muhtarlar Konuşuyor 1.Bölüm
Aydın’ın Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi'nin 10 yıllık Muhtarı Cemal Zingal yerel seçim öncesi değerlendirmelerde bulundu
- Haberi
Muhtarlar Konuşuyor 1.Bölüm

Aydın’ın Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi'nin 10 yıllık Muhtarı Cemal Zingal yerel seçim öncesi değerlendirmelerde bulundu. Aydın’ın en iyi belediyecilik döneminin Hüseyin Aksu zamanında olduğunu belirten Zingal “Ben yaklaşık 10 yıldır bu mahallenin muhtarlığını yapıyorum. Ancak şunu net bir şekilde ifade edebilirim ki Aydın altın çağını Hüseyin Aksu döneminde yaşadı. O dönem kısıtlı imkanlarla yapılan hizmetler bugün sınırsız imkan olmasına rağmen yapılamıyor. Gittiğimiz çevre illere ve ilçelere Hüseyin Aksu’nun selamını ilettiğimiz zaman her kapı açılıyordu” dedi.

 

ÖZLEM HANIM BİR KEZ DAHİ GELMEDİ

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile 10 yıl önce göreve aynı zamanda başladıklarını belirten Zingal "Uzun yıllardır Özlem hanımla beraber görev yapıyoruz. Bir kez dahi gelip ziyaret edip, bir bardak çayımızı içmedi. Gidin bakın Mimar Sinan ve Girne Mahallelerinde her yol asfaltlı ve tertemiz. Mesudiye Mahallesi’nde bugüne kadar tek bir çalışması yok. Burada ayrımcılık mı yapıyor?  Geçtiğimiz günlerde Mesudiye ve Köprülü mahalle muhtarları olarak yanına gittik. Bazı yolların asfaltlanması gerektiğini ifade ettik. Kendisi bize, bana 2 ay müddet verin Sakarya Caddesi'ni asfalt yol yapacağım diye söz verdi. Ancak bugüne kadar tek bir ses çıkmadı. Şimdi biz gidip yine verdiği sözü Özlem hanıma hatırlatacağız, bakalım tepkisi ne olacak” ifadelerini kullandı.  

 

AYBA YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜ

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan AYBA’nın yaptığı yemeklerin kötülüğünü dile getiren Zingal “Yaptıkları yemekleri gördüm ve tattım. Ne yağı, ne tuzu var, sadece ekmek yiyebiliyorsunuz. Çoğu kişi getirilen yemekleri sokak hayvanlarına veriyor. Ayrıca bazı kişilerin arabası var, evi var ve maaşı var. Bu kişilere dahi yemek ve kömür yardımı yapılıyor. İhtiyacı olan vatandaşlar gelip bana söylüyorlar. Ben AYBA’yı aradığım zaman bana göndereceğiz deyip kapatıyorlar” dedi.

 

AMACIM KÖTÜLEMEK DEĞİL DOĞRULARI SÖYLEMEK

 

Yaptığı açıklamaları herhangi birini kötülemek için değil, söz verilip yapılmayanları doğru bir şekilde anlatmak olduğunu belirten Zingal açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı; “Dediğim gibi ben 10 yıldır bu mahalledeyim. Amacım Özlem hanımı kötülemek değil, doğruları söylemek. Beni buraya Özlem hanım oturtmadı, beni vatandaşlar seçti. Görünen köy kılavuz istemez, gelsinler mahallenin yollarını ve ihtiyaçlarını görsünler. Ayrıca Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a da teşekkür ediyorum. Ne zaman kendisini arasak, bir sorunumuz olduğunu iletsek hemen ilgilenip çözüme kavuşturuyor.

 

 

 

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Muhtarlar, Konuşuyor, 1.Bölüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir