Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 12:31
 
Okuma Yazma seferberliğine Efeler Belediyesinden destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı okuma yazma seferberliğine Efeler Belediyesinden destek geldi
EĞİTİM Haberi
Okuma Yazma seferberliğine Efeler Belediyesinden destek

Efeler Belediyesinin ilçede başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında, belediyeye ait Ata Mahallesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde yaklaşık 30 kadın okuma yazma öğrenmeye başladı.

 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Efeler Belediyesi Okuma Yazma Kursu Eğitmeni İlhan Tutak, yaşları 25 ile 65 arasında değişen kursiyerlerin üç ay içinde kursu tamamlayıp belge alabileceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

 

“2 Mart 2018 tarihinde kursumuza başladık. 120 saat ders vereceğiz. Eğitimlerin sonunda büyük bir grup okuma yazmaya geçecek. Arkadaşlarımızın büyük bir kısmı belgesini alacak, hatta diploma almaya bile hak kazanacaklar. 2’inci aşamayı da başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz diplomalı olacaklar.”

 

Bebeğiyle kursa geliyor

 

Kursiyerlerden 3 kız çocuk annesi 27 yaşındaki İnci İdiz, bir buçuk yaşındaki kızıyla birlikte okuma yazma kursuna devam ediyor. Okuma yazma öğrenme sürecinde eşinin de kendisine destek olduğunu belirten İdiz, “Okuma yazma öğrenebilmek için çocuğumla birlikte kursa devam etmeye çalışıyorum. İnşallah diplomamızı alırız. Okuma yazması olmayanların bu kursa gelmesini tavsiye ediyorum. Hem öğretmenimize hem de bize bu imkânı sağlayan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

65 yaşında okuma yazmaya başladı

 

65 yaşından sonra okuma yazmaya başlayan Resime Güven ise yaşadığı zorlukları belirterek “Benim bir kızım öğretmen, diğeri ise İnşaat Mühendisi. Ama benim okuma yazmam yoktu. Babamız ‘kız çocukları okula gitmez.’ dedi ve okutmadı. Okuma yazma bilmeden olmuyor. Kurs olduğunu öğrendik ve başladık. Bize bu imkânı sağlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Okuma, Yazma, seferberliğine, Efeler, Belediyesinden, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir