Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:21
 
Rektör Aldemir de darbeyi evinden izlemiş
ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir 15 Temmuz 2016’da darbeyi evinde televizyondan mı izledi? Bu iddia kafaları karıştırdı.
GÜNDEM Haberi
Rektör Aldemir de darbeyi evinden izlemiş

15 Temmuz’un üçüncü yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir hakkındaki, darbeyi evinde televizyon başında izlediği yönündeki iddia yine şoke etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenlerinde basın mensuplarına demeç veren ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in, üniversitede FETÖ ile mücadele edeceği yönündeki mesajları alay konusu oldu. Aldemir’in basına verdiği demeçten sonra konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Rektör Osman Selçuk Aldemir’in mesai arkadaşları, Aldemir’in 15 Temmuz 2016’da nerede olduğunu merak ettiklerini söylediler.

 

 

15 Temmuz’da Neredeydi?

Üniversitede FETÖ ile mücadele edeceğini söyleyen Rektör Osman Selçuk Aldemir’in 15 Temmuz 2016’da nerede olduğu merak konusu. Üç yıl önce hain darbe teşebbüsünün ilk saatlerinde; darbe girişimini evlerinden izleyenler, benzin ve bankamatik kuyruklarına girenler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile şehirlerin meydanlarına akın edenler vardı. O tarihi günde rektör Osman Selçuk Aldemir ve  ekip arkadaşlarının nerede oldukları ise merak ediliyor.

 

15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara inenlerle yaptığımız görüşmelerde o gece Rektör Osman Selçuk Aldemir’i meydanda gören olmamış. Halen üniversitede görev yaptıkları ve rektör Osman Selçuk Aldemir’in baskı ve zulmünden korktukları için isimlerini vermek istemeyen akademisyenler, ilk gece meydana gelen üniversiteli akademisyen sayısının belli olduğunu, o gün kesinlikle Osman Selçuk Aldemir’in meydan da olmadığını söylediler. Hatta Aldemir’i demokrasi nöbetlerinde de görmediklerini ileri sürdüler.

 

15 Temmuz gecesi meydana inenlerin kimler olduğu, kimin gecenin hangi saatinde meydana geldiği ile ilgili detaylı bilgiler arşivlerde mevcut. Konuyla ilgili yaptığımız kısa araştırmada üniversite üst yönetiminden bazı isimlerin günlerce ortada görülmediği, dahası 15 Temmuz gibi  bir dertlerinin olmadığı iddia ediliyor.

 

 

Rektör FETÖ ile işbirliği mi yapıyor?

Üniversite hala Fetö’cülerin olduğunu söyleyen Aldemir’in geçtiğimiz hafta KHK ile meslekten ihraç edilen akademisyenlerle görüştüğü ortaya çıkmış, Aldemir hakkındaki bu iddialar kafaları karıştırmıştı. 15 Temmuz 2016’da meydanlarda görülmeyen rektörün, sonrasında geçen üç yılda FETÖ konusundaki net olmayan tavrı, Aydın kamuoyunda rektör Aldemir hakkında FETÖ operasyonlarını FETÖ’cülerle görüşerek yaptığı yönündeki algıyı güçleniyor.

 

Kurumları zan altında bırakıyor

Yaptığı açıklamalarıyla 2016 yılından buyana Aydın’da ve üniversitede titizlikle yürütülen operasyonlara gölge düşüren Aldemir, FETÖ ile yeterince mücadele edilmediğini söyleyerek devletin bir çok kurumunu töhmet altında bırakıyor.

Bilindiği gibi Rektör Osman Selçuk Aldemir’in kişisel hırsları yüzünden bir önceki rektör Cavit Bircan’ı açığa alması ülke gündeminde olay olmuştu. Elinde herhangi somut bilgi ve belge olmadan işlem yapan Rektör Aldemir’in uyarılmasının ardından bir önceki rektör Cavit Bircan görevine iade edilmişti.

 

Üniversitede kişisel hesaplarını FETÖ adı altında görmeye çalışan Aldemir’in bu tavrı, ülke genelinde yürütülen FETÖ operasyonlarını da değersizleştirmektedir. Her önüne gelenin birbirine FETÖ’cü dediği o zor günlerde ülke olarak çok şey kaybedildi. AK Parti’de çeşitli çevrelerden hep bu yönde eleştirmişti. O günlerde FETÖ’cü avı olarak takdir gören bu erken teşhisler, aradan geçen üç yılın ardından akıllara başka soruları getiriyor. Acaba bu da bir FETÖ taktiği mi?

 

 

“Aman dikkat! Her türlü iftirayı atabilir"

Geçen hafta ADÜ Rektörü Aldemir FETÖ ile oturup FETÖ operasyonu mu planladı? haberimiz ardından Rektör Osman Selçuk Aldemir’in görev yaptığı ADÜ Veterinerlik Fakültesi ve Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mesai arkadaşları Rektör “Osman Selçuk Aldemir’in, her türlü iftirayı atabilen yapısına dikkat çekerek, rakibini bitirmek için gerekirse FETÖ ile bile aynı masaya oturmaktan ve iftira atmaktan geri durmayacağını ileri sürdüler. Aldemir’in iftira başta olmak üzere ve çeşitli suçlardan bitmiş ve devam eden birkaç davasının olduğunu bilgisini teyit eden mesai arkadaşları ile yapılan uzun mülakat bazı bilgilerin teyit edilmesinden sonra yayınlanacaktır.

 

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Rektör, Aldemir, de, darbeyi, evinden, izlemiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir