Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 00:41
 
Rektör Aldemir FETÖ ile mücadeleyi sulandırıyor mu?
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve eşinin sudan sebeplerle açığa alındığı ortaya çıktı. Eski rektör Bircan 06 Mayıs Pazartesi günü hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından (YÖK) yürütülen soruşturmalar ve “FETÖ irtibatı ihtimali” gerekçe gösterilerek açığa alınmış.
EĞİTİM Haberi
Rektör Aldemir FETÖ ile mücadeleyi sulandırıyor mu?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve eşinin sudan sebeplerle açığa alındığı ortaya çıktı. Eski rektör Bircan 06 Mayıs Pazartesi günü hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından yürütülen soruşturmalar ve “FETÖ irtibatı ihtimali” gerekçe gösterilerek açığa alınmış.

 

Rektörlük tarafından Bircan’a tebliğ edilen açığa alma yazısından “FETÖ irtibatı, iltisakı ve üyeliğinizin tespiti ihtimaline karşı” ifadeleri YÖK, Üniversiteler ve hukuk camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Elde hiçbir delil olmadan “… tespiti ihtimaline karşı” ifadesi, tesis edilen işlemin tamamen bir karalama kampanyası olduğunu gösteriyor.

 

 

FETÖ ile mücadele sulandırılmak mı isteniyor.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra devletin büyük bir titizlikle yürüttüğü operasyonlar böylesine muğlak cümlelerle ve kişisel hesaplar güdülerek sulandırılmak mı isteniyor? Aydın protokolünde en üst sırada yer alan Osman Selçuk Aldemir kişisel hırs ve hesabını FETÖ adı altında mı görmeye çalışıyor? Büyükşehir Belediyesinden sonra Aydın’daki en büyük kurum olan Üniversitenin tepesindeki isim olan Aldemir’in bu tutumunun 15 Temmuz 2016’dan bu yana yürütülen tüm FETÖ operasyonlarına gölge düşürdüğü, Aldemir'in bu sebeple ilgili makamlarca uyarıldığı konuşuluyor. Rektör Aldemir’in hiçbir delil olmadan sadece kişisel hırsı ile Cavit Bircan’ı açığa alması, özellikle Aydın’da yürütülen tüm FETÖ operasyonlarını töhmet altında bıraktığı konuşuluyor. Rektör Aldemir bu hareketiyle süreç içinde görevinden alınmış, devlet memurluğundan ihraç edilmiş ve hakim karşısına çıkarak hüküm giymiş tüm FETÖ’cülere umut olduğu  konuşulan konular arasında.

 

 

Derhal hatadan dönülmeli

Rektör Aldemir’in hiçbir gerekçe olmadan kişisel hesabını FETÖ adı altında görmeye çalışmasına Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan (YÖK) tepki geldi. Önceki gün YÖK’ten üniversiteye bir yazı gönderildiği, söz konusu yazıda eski rektör “Cavit Bircan’ın  ivedi bir şekilde göreve başlatılması” istendiği gelen bilgiler arasında. Devletin beka meselesi olarak gördüğü FETÖ ile mücadeleyi kişisel hesabı ile karıştıran rektör Aldemir, YÖK’ten üniversiteye gelen yazıya rağmen Bircan’ı hala göreve başlatmadı.

 

Bircan’ın önümüzdeki günlerde görevine başlaması bekleniyor…

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Rektör, Aldemir, FETÖ, ile, mücadeleyi, sulandırıyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir