Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 11:12
 
Rektör Aldemir; Zeki Müren'de bizi görecek mi" dedirtti
Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve projelerini sunduğunu söyleyen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in Cumhurbaşkanı ile görüşmediği ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Rektör Aldemir; Zeki Müren'de bizi görecek mi

Rektör Aldemir’in geçen hafta görüştüm dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde G20 Liderler Zirvesi için Japonya’ya, oradan Çin Halk Cumhuriyeti’ne ve son olarak da Güneydoğu Avrupa İş Birliği Zirvesi için Bosna Hersek’e gitmiş.

 

 

15 Temmuz Milli Birlik Günü programında basın mensuplarına verdiği demeçte Osman Selçuk Aldemir “geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 3 büyük proje takdim ettim.” demişti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Rektör Osman Selçuk Aldemir Cumhurbaşkanı ile görüşmemiş.

 

 

Göreve geldiği ilk günden beri AK Parti gönüllülerine sistematik mobbing uygulayan Rektör Osman Selçuk Aldemir’in bu sebeple AK Parti ile arasının açık olduğu biliniyor. AK Partilerle arayı düzeltmek isteyen Rektör Osman Selçuk Aldemir’in makul adımlar atmak yerine yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söylemesi ve algı yaratma çabası tepkilere neden oldu.

 

 

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden ilan edilen programa göre son 15-20  gün içinde iki yurtdışı ziyareti yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin değerlendirilmesi ve AK Parti’nin gelecek vizyonu ile ilgili İstanbul ve Ankara’da ard arda milletvekilleri ile istişare toplantıları yapmış. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sürede Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz arama krizi başta olmak üzere, S-400’lerin ülkemize gelişini bizzat koordine etmiş ve krizi aşmak için Rus Lider Putin ve ABD Başkanı Trump ile telefon diplomasisini işletmiş. Cumhurbaşkanı ayrıca 15 Temmuz programları ile ilgili çalışmaları yakından takip ederek 15 temmuz günü tüm gün programlarda konuşmalar yapmış.

 

 

“Zeki Müren de bizi görecek mi?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı bu kadar yoğunken, AK Parti gönüllüleri ile arayı düzeltmek için Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü söyleyen Rektör Aldemir, bu tavrı dolayısıyla eleştiriliyor. “Sizce Rektör Aldemir Cumhurbaşkanı ile görüşmüş müdür?” sorusuna bazı partililerin/gönüllülerin “Zeki Müren’de bizi görecek mi?” şeklinde cevap vermesi düşündürdü.

 

 

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerdeki programı

26 Haziran’da Osaka’da gerçekleşecek G-20 Liderler Zirvesi’ne katılmak için Japonya’ya giden Erdoğan,  27 Haziran’da Mukogawa Üniversitesinde kendisine verilen Fahri Doktora törenine katıldı. İki gün süren G20 Osaka Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan; ABD Başkanı  Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanueel Macron, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Almanya Şansölyesi Merkel Birleşik Krallık Başbakanı May, İspanya Başbakanı Sanchez, Endonezya Devlet Başkanı Jokowi, Japonya Başbakanı Abe Shinzo ile başbabaşa ve heyetler halinde bir dizi görüşme yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu görüşmelerde Akdeniz’deki sıcak gelişmeler, Irak sınır güvenliği, Suriye’de devam eden savaş, göçmen sorunu ve S400’ler başta olmak üzere ülke ve dünya gündemi üzerine kafa yordu. Japonya’da yaşayan Türk toplumu ile de buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler’in fotoğraf sergisi açılışına da katılarak Türk-Japon dostluğunun pekiştirilmesi üzerine önemli adımlar attı.

 

 

Japonya ziyareti ardından çeşitli temaslardan bulunmak için Çin Halk Cumhuriyeti’ne geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada Çin Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından resmî törenle karşılandı. Çin’deki temaslarının ardından 3 Temmuz’da yurda dönen Cumhurbaşkanı, Yurtdışı Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından ülkemizdeki misafir öğrenciler için düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. 8 Temmuz’da Güneydoğu Avrupa İş Birliği Zirvesi’ne katılmak için yeniden yurtdışına çıktı. Bu sefer Bosna-Hersek’e giden Erdoğan, burada da bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. 10 Temmuz’da yurda dönen Erdoğan Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. 12 Temmuz’da Rusya’dan teslim alınan S-400’lerin ülkemize gelmesi operasyonunu takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte hem ABD hem de Rusya Devlet Başkanı Putin ile birkaç sefer telefonda görüştü.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldukça yoğun geçen programında, AK Parti Milletvekilleri ile İstanbul ve Ankara'da istişare toplantıları da düzenledi. Bu sıkışık program içinde bir sefer AK Parti MKYK toplantısı bir sefer de bakanlar kurul toplantısı yaptı. Ayrıca yaklaşan 15 temmuz programlarını da yakından takip eden Erdoğan 15 Temmuz günü sabahtan gece yarısına kadar Ankara ve İstanbul’daki törenlere katıldı.

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen programa aşağıdaki linkten bakılabilir
https://www.tccb.gov.tr/program/

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Rektör, Aldemir;, Zeki, Müren'de, bizi, görecek, mi", dedirtti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir