Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 15:30
 
Sarı: CHP'nin Kararı Ortak Alınmış Bir Karar Değil
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, CHP’nin önceki gün açıkladığı adaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu
SİYASET Haberi
Sarı: CHP'nin Kararı Ortak Alınmış Bir Karar Değil

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, CHP’nin önceki gün açıkladığı adaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezinin önceki gün açıkladığı Efeler, Kuşadası, Söke ve Didim ilçe Belediye Başkan adaylarının kendi parti meclisi kararı olduğunu belirten Sarı; “Bu karar bizim parti genel merkezimizle istişare yapılarak alınmış bir karar değil” dedi.

 

NAZİLLİ VE EFELER İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

 

İYİ Parti Genel Merkezinin özellikle Efeler ve Nazilli için çalışmalarına devam ettiğini belirten Sarı; “Bu görüşmelerin ardından bu iki ilçe için net kararı vermiş olacağız. Bizim genel yaklaşımımız Millet İttifakı ile yerel seçimlere girmek. Ama şuana kadar resmi olarak hiçbir ilçe için ortak aday açıklaması yapılmadı. Tabi görüşmelerin devamında durum farklılaşabilir. Tabi böyle bir durumda CHP adayı geri çekilebilir ya da çekilmez diye bir şey söyleyemem.  CHP’nin buradaki kendi iradesine bir tavır koymak istemem” dedi.

 

AKÇANAL KONUSU KAPANMIŞTIR

 

İl Başkanlığı görevini devraldıktan sonra yönetim kurulu için çalışmalarını tamamladıklarını belirten Sarı açıklamasını şu ifadelerle tamamladı; “Yeni yönetim listesini genel merkezimize gönderdik. Güçlü bir ekiple yolumuza devam edeceğiz. Birkaç gün içerisinde onayın gelmesini bekliyoruz. Birkaç kişinin istifa etmesi İYİ Parti’yi sarsmaz. Selim Bey zaten istifa edecek bir görevde değildi. Betül Hanım da birkaç arkadaşıyla beraber partiden ayrıldı. Bu tek taraflı bir irade beyanı, arkadaşların istifasıyla ilgili bizim yapacağımız herhangi bir yorum yok. Betül Hanım konusu 1,5 hafta önce kapandı. Bu istifaların dışında başka bir istifa olmayacak. Biz artık yolumuza bakıyoruz.”

Kaynak: (Gündem Aydın) - İnan Gül Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Sarı:, CHP'nin, Kararı, Ortak, Alınmış, Bir, Karar, Değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir