Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 13:36
 
Siyasi Belirsizliklere İzin Verilmeyecek
Erken seçim kararının alınmasının ardından MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter Gündem Aydın’a özel açıklamalarda bulunarak, 15 Temmuz sonrasında tesis edilen kardeşlik ruhunun siyasi belirsizliklere izin vermeyeceğini açıkladı
GÜNDEM Haberi
Siyasi Belirsizliklere İzin Verilmeyecek

MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zirvesi sonrasında açıklanan erken seçim kararını yorumlayan MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter, ilk değerlendirmelerini Gündem Aydın’a yaptı.

 

Değerlendirmesinde, 15 Temmuz’dan sonra bambaşka bir siyasi tabloyla karşılaşıldığını ve Yenikapı’da kurulan birlik ve beraberlik ruhunun AK Parti ve MHP tarafından muhafazasının devam ettiğini vurgulayan İlter, 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen halk oylaması ile de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devreye girdiğini söyledi.

 

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi sabote ediliyor”

 

Ancak ülkenin iç ve dış gelişmelerinde belirsizlik içerdiğini kaydeden İlter, Cumhurbaşkanı Hükümet Etme Sisteminin bir takım anlayışlar tarafından sabote edilmeye çalışıldığını ifade etti. İlter, sürece halel gelme endişesi ile MHP Lideri Bahçeli’nin erken seçim çağrısında bulunduğuna dikkat çekti. Özellikle Suriye’de yaşanan gelişmelere atıfta bulunan İlter, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir an evvel hayata geçmesinin zaruri olduğuna değinerek erken seçim kararının son derece olumlu bir gelişme olduğunu dile getirdi.

 

İl Başkanı İlter, değerlendirmesinin devamında güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı içeride ve dışarıda gerçekleştirdiği mücadeleye ve ABD’nin Şam’ı bombalamasına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, siyasi belirsizliği kaldıracak durumda değil. Bu siyasi belirsizliği ortadan kaldırmak lazımdır. Siyasi belirsizlik birçok şeyi de tetikliyor. Bunun arkasından toplumsal kaos, korku, umutsuzluk, ekonomik, yani birçok şeye neden olabiliyor. Bu anlamda erken seçim kararı son derece sağlıklı olmuştur.”

 

“Bahçeli’nin görüşleri devlet politikası haline geldi”

 

MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter, siyasetin değişken olduğunu ama güvenle baktıkları bir lidere sahip olduklarını belirterek değerlendirmesine devam etti. Ülkenin gündemini belirleyen, başat rol oynayan, söylediği kabul görülen ve saygı duyulan bir liderle yol aldıklarını dile getiren İlter,  MHP Liderinin görüşleri “Devlet politikası haline gelmiştir.” dedi.

 

“Cumhur ittifakı Aydın’da çok yüksek karşılık bulacak”

 

MHP İl Başkanı Levent İlter, AK Parti ve MHP seçmeninin aynı karede olduğunu söyleyerek “Seçimlerde hep birlikte cumhur ittifakına oy vereceğiz. Bu kapsamda gerek AK Parti gerek MHP seçmeni olsun temsil edildiği ölçüde paylaşım olacaktır. Ben cumhur ittifakının Aydın’da son derece karşılık bulacağına ve yüksek başarı elde edeceğine inanıyorum.” dedi.

 

Öte yandan seçim sürecinde izleyecekleri yol hakkında da açıklamalar yapan İlter, “Genel Başkanın emir ve talimatları doğrultusunda öncelikle 24 Haziran’da yapılacak seçimde Aydın olarak başarıya yakalamak için çalışacağız. Akabinde yerel seçimlerde Büyükşehir ve 17 ilçede MHP kadrolarıyla Aydın halkını kucaklaştırmayı ve buluşturmayı hedefliyoruz. Amacımız budur. Buna yönelik de saha çalışmalarımız her yerde her ilçede her beldede devam ediyor.” dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Siyasi, Belirsizliklere, İzin, Verilmeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir