Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 18:43
 
Taşların yerine oturması için seçim şart
Erken seçin tarihinin netlik kazanmasıyla birlikte Gündem Aydın’a özel açıklamalarda bulunan MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, “Taşların yerine oturması için seçim şart” dedi.
GÜNDEM Haberi
Taşların yerine oturması için seçim şart

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün partisinin grup toplantısında erken seçim çağrısı yaparak, "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur" demişti. Bugün Biraraya gelen Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zirvesinden 24 Haziran tarihi çıktı.

 

Konuyla ilgili olarak Gündem Aydın’a özel açıklamalarda bulunan MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, “Taşların yerine oturması için seçim şart” dedi.

 

Taşların yerine oturması için seçim şart

Deniz Depboylu Gündem Aydın’a özel verdiği röportajda Bahçeli’nin yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak; “Genel başkanımızın açıklaması zaten malumunuzdur. Ülkenin şu kritik şu hassas döneminde çevremizde ve Suriye’de yaşanan süreci de dikkate alırsak daha fazla gergin ortamda kalmadan özellikle memleketimizle ilgili taşların yerine oturması gerekmektedir. O nedenle de bu isabetli bir karar olmuştur” dedi.

 

Yerel seçimlerde ittifak olmayacak!

Seçim ittifakı ile ilgili sorularımıza bu konuda düşüncelerinin MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından da kamuoyuna açıklandığını belirten Depboylu, genel seçim ve milletvekilliği için yapılan ittifakın yerel seçimlerde geçerli olmayacağını söyledi. MHP Milletvekili Depboylu, “Cumhur ittifakı ile ilgili düşüncemiz belli. Zaten o konuda görüşlerini genel başkanımız açıklamıştı. Yerel seçimlerde ittifak olmayacağını daha önceden söylemişti. Şu seçimi geçirelim her şey daha net olacaktır. Ama söylemeliyim ki yerel seçimlerde ittifak olmayacak” dedi.

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Taşların, yerine, oturması, için, seçim, şart,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir