Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 15:28
 
Tezcan: İstifa Edenler Demokrasiyi İcra Eden Kahramanlardır
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, istifa ederek İYİ Partiye geçen milletvekillerine ilişkin açıklama yaptı
SİYASET Haberi
Tezcan: İstifa Edenler Demokrasiyi İcra Eden Kahramanlardır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, istifa ederek İYİ Partiye geçen vekiller için ‘kahraman’ ifadelerini kullanırken, “Bu görev tarihi bir görevdir. Tarih onları partilerinden ayrılanlar olarak yazmayacak. Partilerinin verdiği görev doğrultusunda demokrasiyi icra eden kahramanlar olarak yazacak.” şeklinde konuştu.

 

Mecliste düzenlenen toplantıda konuşan Bülent Tezcan, istifa eden 15 milletvekilini kastederek, “Teşekkür ediyoruz, millet kendilerine teşekkür ediyor.” diyerek şunları söyledi:

 

“15 milletvekilimiz Genel Başkanımızın talimatı ile istifa ederek İYİ Parti'ye geçmiştir. Tarihi bir görevdir. Tarih onları partilerinden ayrılanlar olarak yazmayacak. Partilerinin verdiği görev doğrultusunda demokrasiyi icra eden kahramanlar olarak yazacak. Teşekkür ediyoruz, millet kendilerine teşekkür ediyor. Neden böyle bir tabloya ihtiyaç oldu. 24 Haziran'a giderken bu yol tek adam rejiminin tuzaklarıyla donatılmış bir yol. Bizim görevimiz bu tuzakları birer birer temizlemek. Bu adım tuzakları temizleme adımıdır.

 

İYİ Parti’nin seçimlere girme hakkı olduğunu herkes biliyor. YSK'nın tereddütte düşen, aleyhte düşünen üyeleri de biliyor. Seçimlere girme hakkı olan bir partiyi seçimlere sokmamanın amacındalar. Yargıtay Başsavcılığı, 10 siyasi parti şartları yerine getirmiştir, seçime girebilir diye yazı gönderdi. YSK'nın dün 10 partiyi açıklaması gerekiyordu. Dünkü kararını yarına erteledi. Bu kurulun üstünde baskı olduğunun delilidir. Yarına neyi bekliyorsunuz. Sicili Yargıtay Başsavcılığı tutar, onun tespiti esastır.

 

Bugüne kadar 58 yıldan bu yana YSK denetiminde yapılan seçim tecrübemiz var. Bu işler bugüne kadar hep böyle olurdu. Bugün buradan ayrılma planı olduğunu görüyoruz. Kurul bir karar veremedi, her seçimde bu karar kolayca verilir. Kurulun bu kararı pazartesiye ertelemesi sinsi planları ortaya koyuyor. Er meydanını yapmak bizim görevimiz. Her şeyin mertçe olanı makbuldür. Seçimlerin kazaya uğramaması için İYİ Parti'ye katılma kararı almışlardır. Başka tuzaklar kuracaklarını da biliyoruz. CHP, demokrasinin büyük buluşmasını sağlamak için, zafere ulaşmak için adımları atacaktır. Seçimlerde yarışı ortadan kaldıracak hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Tezcan:, İstifa, Edenler, Demokrasiyi, İcra, Eden, Kahramanlardır,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir