Haber Detayı
05 Nisan 2018 - Perşembe 02:11
 
TÜMSİAD Heyeti Aydın'da
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) 2017 yılı faaliyetlerini değerlendirmek ve 2018 yılı bölge eylem planlarını Aydın’da konuştu
EKONOMİ Haberi
TÜMSİAD Heyeti Aydın'da

TÜMSİAD 1. Genişletilmiş Ege Bölgesi Programı kapsamında 2017 yılı faaliyetleri ve 2018 yılı bölge eylem planları 31 Mart 2018 tarihinde Aymira Otel’de gerçekleştirilen toplantı ile değerlendirildi. Toplantıya Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak şube başkanları ile komisyon üyeleri katıldı.

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Ege Bölge Başkanı Mehmet Ceylan, Akdeniz Bölge Başkanı İbrahim Alimoğlu, Genel Sekreter M. Osman Kapıcıoğlu ve Aydın Şube Başkanı Nusrettin Ünal, TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’e makamlarında ziyaret etti.

 

Ziyaretlerin ardından Vali Yavuz Selim Köşger, İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban, Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Şeref Yazıcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevvitoğlu, Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve MHP İl Başkanı Levent İlter’in katılımı ile TÜMSİAD’ın Aydın şubesinin yeni hizmet binasının açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Açılış töreninin ardından programa katılan Vali Yavuz Selim Köşger, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ile birlikte üye firmaların stant açtığı ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği fuar alanını gezdi. Programın devamında proje yatırım, kurumsal organizasyon, sektör ve eğitim konularında çalışmaların yapıldığı sunumlar gerçekleştirildi.

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Ege Bölgesi’nin tarihten bu yana bilgiye ışık tutan bilim insanlarının merkezi olduğunu ve birçok medeniyetin kültürel mirasını günümüze taşıdığını söyledi. Bölgenin ülke jeostratejik önemini de artırdığını belirten Doğan, ‘’Ege bölgesinin turizm ve ticarete katkısı 153 yıldan beri kesintisiz devam ediyor. Bölgenin GSYİH’ya toplam katkısı yüzde 11 civarında. Bu katkıda İzmir, Manisa ve Denizli öne çıkıyor. 8 milyar dolara yakın ülke ihracatına katkı sağlanan bölgemizde, sanayi ve hizmet sektörü bölgenin lokomotifi sektörlerdir.” diye konuştu.

 

KOBİ’lerin İhracatta Rekabet Gücünü Arttırmalıyız

 

Ege bölgesini küresel turizm odağı olarak tanımlayan Yaşar Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’TÜMSİAD olarak şubelerimiz ile birlikte bölge ekonomisine katkı sağlayacak fuarlar, alım heyetleri, iş seyahatleri ve çalıştaylar düzenlemekteyiz. Ayrıca TÜMSİAD olarak yenilenebilir alternatif enerji kaynakları ve KOBİ’lerimizin ihracatta rekabet gücünün artırılması konusu üzerinde durmaktayız. Bölgede ortak iş yapma kültürünün geliştirilmesi, tarım ve hayvancılıkta modernizasyon ve verimliliğin arttırılması, kültürel mirası korumak, sürdürülebilir kültürel gelişmeyi sağlamak ve girişimcilik kültürünün geliştirilmesi konularında üyelerimizle ve komisyon başkanlarımızla çalışmalar yürütmekteyiz.”

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: TÜMSİAD, Heyeti, Aydın'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir