Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 00:42
 
Yök Başkanının fotoğrafını bile kaldırttı
ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir skandal bir karara daha imza attı.
EĞİTİM Haberi
Yök Başkanının fotoğrafını bile kaldırttı

Rrektör Aldemir üniversitenin resmi internet sitesinden geçmiş döneme ait tüm bilgi, belge ve haberlerin silinmesi emrini verdi. Rektör Aldemir kişisel husumetini yaptığı iş ve makamı ile yine karıştırmışa benziyor.

 

Göreve geldiği ilk günden itibaren bir önceki yönetimle uğraşan Rektör Aldemir’in yeni emri, bu kadarı da olmaz dedirtti.

Devletin devamlılık ilkesini hiçe sayarak üniversitenin kurumsal hafızası olan internet arşivinden tüm bilgilerin silinmesi emrini veren Rektör’ün fotoğrafını kaldırttığı kişiler arasında bakın kimler var.

 

Geçtiğimiz dört yıl boyunca ADÜ’ye resmi ziyaretlerde bulunan onlarca siyasetçi, üst düzey bürokrat, fikir düşünce insanının resimleri de bulunuyor.

 

 

AK Parti vekillerinin fotoğrafı da kalkmış

Fotoğrafları kaldırılanlar arasında Aydın vekilleri de var.

ADÜ resmi internet sitesinden daha önce üniversiteye sayısız defa ziyarete gelen Aydın Milletvekillerinin fotoğraflarının kaldırılması tepki çekti. Resimleri kaldırılan vekiller arasında çeşitli programlarda konuşmacı olarak yer alan ve üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Mustafa Savaş, Metin Yavuz ve Rıza Posacı da yer alıyor.

Özellikle iktidar partisi vekillerinin ADÜ için ne kadar çalıştıkları biliniyorken, rektörün vekillerin fotoğraflarını kaldırtması şaşkınlık yarattı.

 

 

YÖK Başkanı Saraç’ın fotoğrafını da kaldırtmış

Rektör Aldemir’in fotoğrafını kaldırma emri verdiği kişiler arasında YÖK Başkanı Yekta Saraç’ta var.

YÖK Başkanı Yekta Saraç 23 Haziran 2016 tarihinde bölge üniversite rektörlerinin katılımı ile ADÜ’ye yaptığı ziyarete ilişkin tüm detayların da web ortamından silinmesi dikkat çekti.

Aydın kamuoyunda YÖK Başkanı ile Rektör Aldemir’in arasının açık olduğu biliniyor. Aldemir’in kendisini birkaç sefer telefonla uyardığı konuşulan YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın fotoğraflarını özellikle kaldırttığı gelen bilgiler arasında.

Rektör Aldemir’in arasının açık olduğu YÖK başkanı Yekte Saraç’ın fotoğraflarını internet sitesinde görmek istemediğini, yakın çalışma arkadaşlarına “bu adamı hala neden görüyorum burada” diyerek kızdığı söyleniyor.

 

Fotoğrafı kaldırılanlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halen yakın çalışma ekibinde yer alan başdanışmanlar ve kurul üyeleri de yer alıyor.

Rektörün bu emri hangi cesaretle verdiği ise merak konusu.

 

Kaynak: (Gündem Aydın (Özel Haber)) - Gündem Aydın (Özel Haber) Editör: Gündem Aydın
Etiketler: Yök, Başkanının, fotoğrafını, bile, kaldırttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir