Yazı Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 00:52
 
Kurt Pençesi
Yadigar Benzeş
gundemaydin
 
 

Kirpi otu, göbek tozu veya yer yosunu olarak bilinen bu otun boyu bir metreye kadar ulaşabilmektedir. Türkiye’de Marmara ve Karadeniz bölgelerinin sulak ve nemli bölgelerinde yetişir. Uzunluğu iki metreye kadar ulaşabilen zarif kökleriyle kendisini belli eder.

 

Böbreklerde oluşan kumdan kaynaklı sancılara ve idrar kesesi kramplarına iyi gelir. Siroz ile mücadelede çok faydalıdır. Vücudunuzda kramp olan bölgeye sardığınızda krampı çözer ve rahatlamanızı sağlar. Uzun süre yatan hastaların yatak yaralarının iyileşmesi için yaralara serpilebilir. Ayrıca karaciğer iltihaplanması ve karaciğer dokusundaki şişliklere iyi gelmektedir. Ayrıca idrarın çıkamama durumunda kurt pençesini bölgeye sararak bu rahatsızlığınızı çözebilirsiniz. Gut ve romatizma ağrılarıyla baş etmede bire birdir. Son olarak da kronik hemoroit ve kabızlıklarda da hastaya çok iyi bir yardımcıdır.

 

Nasıl kullanılır?

 

Kurt pençesini kullanmanın üç farklı yolu vardır. Öncelikle, çay olarak kullanacaklara; 1 çay kaşığı kurt pençesi otunu 20 ml sıcak suda beş dakika kadar demledikten sonra sabahları aç karna tüketebilirsiniz. Sporlarını ise günde 1 kez bir çay kaşığının 3’te 1’i kadar almak suretiyle; süt tozunda, 10’da 1 oranında ezerek kullanabilirsiniz. Ezme işlemiyle tohumların içerisindeki yağı ortaya çıkarırsınız. Size fayda sağlayacak olan şey, rizinus dediğimiz bu yağdır. Son olarak da yastık gibi bir cismin içerisine yaklaşık 300 gram kurt pençesi otu yerleştirip ağrınız ya da krampınız olan bölgeye bastırarak bir gece boyunca orada bekletmeniz gerekecektir.

 
Etiketler: Kurt, Pençesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir