Yazı Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 23:04
 
Mustafa Savaş AK Partililerden Oy İstemeye Devam Ederse Seçimi Kaybedecek
İnan GÜL
gundemaydin.com@gmail.com
 
 

Evet değerli okuyucularımız uzun bir aradan sonra yeniden Selamun Aleykum.

 

Malumunuz 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı. Partilerin belirlediği adaylar saha çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

 

Aydın’da Büyükşehir başta olmak üzere 17 ilçede nefes kesen bir yarış söz konusu. İttifaklar ile birlikte birçok ilçede işler değişti. Yapılan son anketlere göre ilçelerin çoğunda kafa kafaya sonuçlar çıkıyor. Yani her an her şey olabilir.

 

Özlem Çerçioğlu’nun Aydın’da gözle görülür bir şekilde oy kaybı yaşadığı görülüyor. Bunun en büyük nedeni başta yüksek su faturaları olmak üzere eski CHP’li ilçe belediye başkanları ile yaşadığı sorunlar. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim 2014’te ortaya çıkan oy farkı büyük ölçüde kapanmış durumda.

 

Cumhur İttifakının Adayı Mustafa Savaş’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için eline geçen en net fırsat bu yerel seçimlerdir diye düşünüyorum. Çünkü karşısında her yönüyle oy kaybeden bir aday var. Ayrıca MHP ile yapılan ittifakta kendisine büyük artı kattı.

 

ANCAK…

 

Mustafa Savaş AK Partililerden oy istemeye devam ederse bu seçimi kaybedecek. Bugün itibariyle seçimlere 17 gün kaldı.

 

Aslında Aydın’a Mustafa Savaş çok yakışır diyebilirim. Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ya, benim gönlümde yatan aslan Mustafa Savaş’tır. Bunun nedenini yüzlerce kelimeyle açıklayabilirim. Kısa ve net söyleyeceğim tek şey şu, “Aydın’a değişim şart”

 

Şimdi gelelim asıl konuya. Mustafa Savaş’ın programlarını kim veya kimler yapıyorsa bir daha gözden geçirmeli. Çünkü Mustafa Savaş programlarının genelinde AK Parti veya MHP’lilere seslenerek seçim çalışması yapıyor.

 

AK Parti’ye yakın STK’lara gidip konuşmalar yapıyor. Ayrıca çalışmalarını genellikle şehir merkezinde yürütüyor. Peki köylere ne zaman gidecek Mustafa Savaş…? 31 Mart’ta AK Parti’yi destekleyecek olan dernek, vakıf ve STK’lardan oy istemekten ne zaman vazgeçecek…?

 

Ayrıca bir yiğit çıkıp Bakanların sürekli Aydın’a gelmesinin artık eksi yazdığını söylemeli. Şöyle ki bir Bakan’ın ziyareti, Savaş’ın ve teşkilatların bir gününü boş yere harcatıyor. Mitingler açılışlar yapılıyor, katılanlar belli. Bu ziyaret sırasında teşkilatın büyük çoğunluğu Bakan’ın arkasında bir günü harcıyor. Kaç oy kazanıyorlar o gecenin sonunda bilemiyorum. Ancak sosyal medyada ve sahada gördüğüm kadarıyla birçok Aydınlı vatandaş Bakanların gelmesinden rahatsız olmaya başlamış. Eleştiriler had safhada. Mustafa Savaş’ı artık AK Partililer ile buluşturmayı bırakın. Köylere önem verin.

 

Sözlerime son verirken şunları söylemek istiyorum. Evet taraflı bir yazı oldu. Çünkü Aydın’ın 5 yıl daha kaybetmesine gönlüm razı değil. Birde seçimden sonra yüz yüze bakacağınız insanları kırmayın. Eleştirilerin dozunu kaçırmayın. Saygı ve sevgi çerçevesinde geçen bir seçim süreci olur inşallah.

 

Allah’a Emanet Olun…

 

 

 

 

 
Etiketler: Mustafa, Savaş, AK, Partililerden, Oy, İstemeye, Devam, Ederse, Seçimi, Kaybedecek, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir